Można zwiedzić nowoczesną białostocką spalarnię. Ruszyły zapisy

2016.10.28 11:31
Dzień otwarty w białostockim Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów zaplanowano na 5 listopada. Mieszkańcy będą mogli zarezerwować sobie miejsce na wycieczce, zapisy się już rozpoczęły. Liczba miejsc jest ograniczona.
Można zwiedzić nowoczesną białostocką spalarnię. Ruszyły zapisy
Fot: Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych

Zakład Unieszkodliwiana Odpadów w Białymstoku to nowoczesny obiekt, w którym dzięki termicznemu przekształcaniu odpadów, produkowana jest energia cieplna i elektryczna. Spalarnia została oddana do użytku 1 stycznia tego roku. Jest jedną z trzech pierwszych działających w Polsce.

Dotychczas mieszkańcy mogli zwiedzać ją w ramach wycieczek organizowanych przez instytucje oraz podczas dni otwartych połączonych z festynami ekologicznymi. Tym razem po raz pierwszy organizowany jest dzień otwarty, gdzie będzie można wcześniej zarezerwować internetowo miejsce. Takie "otwarte soboty" będą odbywać się w spalarni przynajmniej raz w miesiącu.

5 listopada zwiedzanie odbywać się będzie w godz.: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30. Tego dnia obiekt będzie mogło odwiedzić 160 osób.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy przesłać zgłoszenie za pomocą formularza, który znaleźć można na stronie odpady.bialystok.pl. Informacje udzielane są także pod numerem telefonu 85 678 49 21. Dla chętnych do zwiedzania zorganizowany będzie transport z na teren zakładu z centrum Białegostoku.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1342 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39