Można zwiedzić spalarnię odpadów. Trwają zapisy

2022.11.23 16:14
W pierwszą sobotę grudnia odbędzie się Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. To okazja to zobaczenia na własne oczy, jak dzięki spalaniu odpadów jest produkowana energia elektryczna i cieplna.
Można zwiedzić spalarnię odpadów. Trwają zapisy
Fot: odpady.bialystok.pl

3 grudnia po raz kolejny odbędzie się Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Jest to jedna z pierwszych spalarni tego typu w kraju. Dzięki termicznemu przekształcaniu odpadów powstaje tu energia elektryczna oraz cieplna dla mieszkańców miasta. Obiekt jest aktualnie zarządzany przez miejską spółkę LECH.

Ci, którzy chciałyby zobaczyć na własne oczy jak działa spalarnia – mogą się już zgłaszać. Tego dnia można będzie obejrzeć sterownię, której kontrolowane są wszystkie parametry pracy zakładu, bunkry na odpady i kotła, w którym spalane są odpady.

3 grudnia zwiedzanie odbywać się będzie w godzinach: 9.30 i 11.30. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, mogą przesłać zgłoszenie za pomocą formularza internetowego znajdującego się na stronie odpady.bialystok.pl. Przed przesłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z zasadami obowiązującymi na terenie ZUOK Białystok.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy
Todler.pl
Todler.plul. Białostocka 50
16-010 Wasilków
www.todler.pl

Więcej informacji
1147 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39