Music 4 Buildings. Muzyka budynków w Starej Elektrowni

2011.06.18 00:00
Muzycy grupy Karbido zagrają zaimprowizowany koncert odzwierciedlający dźwięki, które wydobywa architektura. Będzie można posłuchać urządzeń, spadających kropli wody czy rur Wodociągów Białostockich.
Music 4 Buildings. Muzyka budynków w Starej Elektrowni
Fot: Anna Dycha
Miejscem koncertu grupy Karbido będzie Stara Elektrownia

Finał projektu "Music 4 Buildings" już w niedzielę, 19 czerwca w Starej Elektrowni. To będzie pierwsza tego rodzaju inicjatywa na Podlasiu. Jest realizacja jest możliwa dzięki wsparciu Kompanii Piwowarskiej w ramach prospołecznej akcji "Żubr budzi Podlasie".

Główne cele projektu to odszukanie zagubionego uroku oraz piękna starych budynków i miejsc. Projekt grupy Karbido łączy w sobie badania w postaci nagrań terenowych, eksperymentalnych dźwięków architektury, a także prace studyjne i improwizacje na żywo, m in. na Ukrainie czy w Szkocji. Realizacja w Białymstoku jest jedną z pierwszych w Polsce.

Tym razem Karbido podejmie próbę wydobycia dźwięków z dwóch obiektów. Muzycy wykorzystają do tego kompleks Wodociągów Białostockich i przenosząc je do Starej Elektrowni przy ul. Elektrycznej (przejście kładką od ul. Branickiego) wykonają improwizowany koncert. Jak sami obiecują: "nastąpi swoiste zatopienie elektrowni".

Audioperformance grupy Karbido rozpocznie się o godz. 21:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Odbywa się ono w ramach Dni Miasta Białegostoku. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

andy

1233 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39