Muszą wziąć się w garść. Inaczej spadną z ligi

2021.11.28 13:12
Nie tak miało wyglądać domowe starcie MOKS-u Słoneczny Stok Białystok z ostatnim w tabeli Górnikiem Polkowice. Podlasianie planowani wygrać i uciec ze strefy spadkowej, a tymczasem po komplet punktów sięgnęli goście.
Fot: Maciej Safaryn

Występujący w Statscore Futsal Ekstraklasie MOKS przeżywa kryzys. Seria słabszych wyników sprawiła, że ekipa z Białegostoku znalazła się w strefie spadkowej, ale mecz z Górnikiem Polkowice miał to zmienić. Drużyna Słonecznych zamierzała z outsiderem wygrać, dzięki czemu gorsze tygodnie oddzielone zostałyby grubą kreską.

Niestety w rzeczywistości stało się inaczej. Podlasianie szybko dali się zaskoczyć przyjezdnym, którzy już po 3 minutach spotkania wygrywali w hali VI Liceum Ogólnokształcącego 2:0, a później goście podwyższyli wynik rywalizacji na 3:0. Dopiero ten cios sprawił, że i białostoczanie zaczęli trafiać do siatki. Ostatecznie obie drużyny udały się na przerwę przy wyniku 4:2 dla Górnika. Gole na konto MOKS-u zdobywali Kamil Jackiewicz oraz Mateusz Łabieniec.

W 34. minucie pojedynku gospodarze złapali kontakt z przeciwnikiem, gdyż na listę strzelców wpisał się Michał Osypiuk, ale na więcej zawodników Słonecznych w sobotni (27.11) wieczór stać już nie było. Zespół z Polkowic w ostatnich sekundach starcia dobił białostoczan i mecz zakończył się niespodziewanym triumfem gości w stosunku 5:3.

Jeżeli klub z północno-wschodniej Polski chce utrzymać się na szczeblu Statscore Futsal Ekstraklasy, futsaliści MOKS-u muszą natychmiast zacząć punktować. Ważny w kontekście walki o ligowy byt może być kolejny pojedynek. W sobotę (4.12) Słoneczni zagrają bowiem na wyjeździe z AZS-em UG Futsal, a więc drużyną, która także znajduje się "pod kreską".

16. AZS UG Futsal 12 5 27:61

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Górnik Polkowice 3:5 (2:4)
Bramki: Kamil Jackiewicz 13, Mateusz Łabieniec 20, Michał Osypiuk 34 - Marcel Wolan 1, Sawa Łutaj 3, Marcel Michalczak 14, Paweł Wyżga 14, Dawid Biały 40