Muzeum będzie zbierało relacje Sybiraków. Szuka wolontariuszy

2011.10.20 00:00
W Muzeum Wojska w Białymstoku trwa rekrutacja wolontariuszy do programu Wolontariat historii mówionej. Placówka zaprasza do współpracy ludzi z pasją, chcących zaangażować się w projekt w ramach powstającego Muzeum Sybiru.
Muzeum będzie zbierało relacje Sybiraków. Szuka wolontariuszy
Fot: Muzeum Wojska w Białymstoku

Muzeum Wojska widzi swoich wolontariuszy w studentach historii (głównie z ostatnich lat) - ważne jest, by biegle poruszali się po tematach związanych z deportacjami. Placówka chce, aby osoby, które się do niej zgłoszą uczestniczyły w aktywnym zbieraniu relacji i pamiątek związanych z wywózkami polskich obywateli na Wschód. Dlatego też kolejne oczekiwanie wobec wolontariuszy - doświadczenie dziennikarskie (w prowadzeniu wywiadów, zbieraniu relacji), samodzielność, komunikatywność i bardzo ważna cecha, czyli wysoka kultura osobista.

Do zadań wolontariuszy będzie należało utrwalanie relacji oraz wspomnień, prowadzenie kwerend bibliotecznych, zbieranie pamiątek materialnych (zdjęć, dokumentów lub rzeczy osobistych), tworzenie kopii cyfrowych dokumentów oraz porządkowanie zebranego materiału. Wolontariusze powinni być dyspozycyjni przez około 25 godzin miesięcznie.

Korzyści jakie płyną z pracy społecznej dla Muzeum Wojska to przede wszystkim współpraca z przyjaznym zespołem, możliwość nabycia nowych umiejętności i pogłębienie już posiadanych oraz zdobycie referencji przydatnych w poszukiwaniu przyszłego zatrudnienia.

Aby zostać wolontariuszem w Muzeum Wojska należy skontaktować się bezpośrednio z koordynatorem projektu Marzeną Pawelską, tel. 535 956 007, e-mail mpawelska@mwb.com.pl, albo wypełnić ankietę znajdującą się na stronie internetowej Muzeum Wojska i przesłać na adres mpawelska@mwb.com.pl lub złożyć ją w punkcie kasowym Muzeum Wojska. Termin nadsyłania ankiet minie 7 listopada.

E.S.

1599 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39