Muzeum na Węglowej ma 10 lat. Atrakcje z okazji urodzin

2016.10.13 10:41
Muzeum na Węglowej obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto-Retro" przygotowało wiele atrakcji. Urodzinowy weekend - 15 i 16 października - przed nami!
Muzeum na Węglowej ma 10 lat. Atrakcje z okazji urodzin
Fot: materiały organizatora
Muzeum na Węglowej obchodzi 10. urodziny

Rajd na ulicach miasta

W sobotę (15.10) organizatorzy zapraszają właścicieli pojazdów wyprodukowanych do końca 1990 r. Pierwszą z konkurencji będzie rajd nawigacyjny przebiegający ulicami Białegostoku. Kolejne konkurencje to jazda sprawnościowa na trolejach i próba Stewarta. Na zwycięzców czekają puchary, a na wszystkich uczestników - upominki. Ilość załóg ograniczona jest do 50.

Zapisy na rajd ruszą 15 października o godz. 10.00. Rajd wyruszy o godz. 11.00, potrwa około 2-3 godziny. Próby sprawnościowe - troleje i próba Stewarta - zaplanowano w godz. 13.00-16.00.

Dodatkowe atrakcje

W programie jest też szereg dodatkowych atrakcji. Bezpieczna Akademia Jazdy wystawi swoje stanowisko z symulatorem dachowania i zderzenia. Pokaz auto detailingu przeprowadzą Skazani Na Połysk, z kolei pokaz wyklejania pojazdów - Adcraft. W godz. 16.00-21.00 przewidziane są też występy zespołów muzycznych.

Kolejne wydarzenia zaplanowano w niedzielę (16.10). W programie znalazły się: pokazy filmów z rajdów stowarzyszenia, próby sprawnościowe dla wszystkich chętnych (troleje, talerz Stewarta) bez ograniczeń wiekowych pojazdów, pokazy wyklejania pojazdów i auto detailingu. Wszystkie atrakcje odbędą się w godz. 11.00-15.00 w Muzeum przy ul. Węglowej 8. Wstęp jest wolny.

10 lat Muzeum na Węglowej

Historia białostockiego Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro" zaczęła się jesienią 1988 r. Właśnie wtedy z inicjatywy redakcji "Kuriera Podlaskiego" i Automobilklubu Podlaskiego zebrała się grupa miłośników zabytkowych motocykli i aut. W 1990 r. zorganizowali pierwszy Rajd Ritza. Dalsza działalność klubu skupiała się wokół kolejnych edycji Rajdów Ritza, na które ściągały ekipy z innych części Polski.

Z inicjatywy członków stowarzyszenia powstało w Białymstoku Muzeum Motoryzacji. Zajmuje ono jeden z przedwojennych magazynów wojskowych na Węglowej. W obszernej hali prezentowane są zarówno pojazdy, jak i inne zabytki techniki znajdujące się w posiadaniu stowarzyszenia.

Pierwsza wystawa została tam otwarta 11 października 2006 r. Pokaz motocykli, samochodów oraz wielu ciekawych zabytków techniki połączony został z uroczystym otwarciem obiektu. Ekspozycja stopniowo się wzbogacała i jest udostępniana zwiedzającym.

Program: 10-lecie Muzeum na Węglowej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

977 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39