Muzeum Wojska zrealizuje projekt wspierający edukację kulturalną dorosłych

2022.07.13 08:14
Muzeum Wojska otrzymało dofinansowanie z funduszu EOG w wysokości ponad pół miliona złotych. Wraz z partnerami: Książnicą Podlaską oraz Centrum Falstad w Norwegii, Muzeum zrealizuje projekt "Remembrance Education. Edukacja kulturalna osób dorosłych".
Muzeum Wojska zrealizuje projekt wspierający edukację kulturalną dorosłych
Fot: Urząd Miejski w Białymstoku

Projekt "Remembrance Education. Edukacja kulturalna osób dorosłych" będzie realizowany od sierpnia tego roku do marca 2024 r. W ramach działania "Poprawa dostępu do kultury i sztuki" Programu Kultura Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego białostockie Muzeum Wojska otrzymało 122 859,27 euro.

W ramach projektu odbędą się badania i wydarzenia kulturalne na osiedlach, powstanie także strategia rozwoju publiczności. Całość zakończy konferencja edukatorów.

Zadanie kładzie nacisk na rozwój edukacji pamięci, która skierowana jest do osób dorosłych zamieszkujących osiedla Białegostoku. Oferta jest dedykowana w szczególności osobom w wieku 30 - 49 lat. Podczas trwania projektu zostaną zbadane potrzeby kulturalne mieszkańców w odniesieniu do militarnej oferty Muzeum Wojska. Punktem wyjścia do nich będzie edukacja pamięci oraz edukacja dla pokoju jako nowa linia rozwoju oferty muzeum. Wydarzenia kulturalne zostaną zrealizowane na białostockich osiedlach oraz w Ekne w Norwegii. Będą miały formę aktywizującą, stwarzającą przestrzeń do wymiany myśli oraz reinterpretacji wojskowej kolekcji i wojennej historii Białegostoku oraz Falstad.

Dzięki przeprowadzonym badaniom powstanie strategia rozwoju publiczności instytucji. Zwieńczeniem projektu będzie ogólnopolska konferencja edukatorów.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1477 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39