Muzyczne zakończenie sezonu z mocnym uderzeniem. Mariusz Mocarski i perkusja

2022.12.17 10:33
To już ostatni w tym roku koncert w cyklu "Scena Mistrzów". Muzyczne zakończenie sezonu zaplanowano z mocnym uderzeniem - zagra jeden z najbardziej cenionych polskich perkusistów - Mariusz Mocarski.
Muzyczne zakończenie sezonu z mocnym uderzeniem. Mariusz Mocarski i perkusja
Fot: UMFC

Podczas koncertu "Polska Muzyka Perkusyjna XXI wieku" scena będzie należeć do perkusisty Mariusza Mocarskiego, wiolonczelistki Doroty Woźniak-Mocarskiej oraz studentów klasy perkusji UMFC Filii w Białymstoku: Łukasza Cieślaka, Adrianny Półkoszek, Sebastiana Skrzypkowskiego, Estery Zięby, Jakuba Zrajkowskiego i Marka Kundy.

Wykonają oni utwory Marcina Lemiszewskiego, Tomasza Radziwonowicza, Karola Nabożnego, Adama Polachowskiego i Wojciecha Bylicy.

Mariusz Mocarski ma w dorobku ponad 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg gatunków muzycznych. Brał udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą m.in. w USA, Libanie, Indiach i niemalże całej Europie. Występuje solo, z zespołami kameralnymi (m.in. Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej, Duet perkusyjny Mocarski & Nabożny) oraz z zespołami symfonicznymi (m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Sinfonia Viva). Równolegle dzieli scenę z artystami z kręgów jazzu i muzyki rozrywkowej (m.in. zespół Krzysztofa Kiljańskiego, Marii Sadowskiej).

Jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku, zasiada w szeregach International Committee i największej na świecie organizacji perkusyjnej – PAS (Percussive Arts Society), jest specjalistą na Europę Wschodnią w dziedzinie elektronicznych instrumentów perkusyjnych Gewa Digital Drums. 

Dorota Woźniak-Mocarska jest instrumentalistką odnajdującą się w wielu stylach muzycznych, posiada bogate doświadczenie jako solistka orkiestr (Sinfonia Viva, Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku), członkini kwartetów i kwintetów smyczkowych, a także orkiestr kameralnych i symfonicznych.

W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagrań studyjnych z wybitnymi wykonawcami zarówno ze świata muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, a także udział w nagranych ścieżek dźwiękowych do filmów i reklamy. Współpracowała m.in. z Tomaszem Radziwonowiczem, Krzesimirem Dębskim, Kayah, Edytą Górniak. Uczestniczyła również w nagranych dla Telewizji Polskiej S.A. nowego jingla "Wiadomości".

Koncert we wtorek (20.12) godz. 19:00 w sali koncertowej UMFC przy ul. Kawaleryjskiej 5. Wstęp jest wolny.

Więcej na temat artystów: Mariusz Mocarski - koncert perkusyjny

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1209 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39