Muzyczny weekend

2008.06.23 00:00
Rock, dance i klasyka - taka muzyka rozbrzmiewała na plenerowych koncertach w czasie Dni Miasta Białegostoku.

Piątkowego koncertu Maanamu na Rynku Kościuszki przyszły posłuchać tłumy. Rzeczywiście, było warto. Dali bardzo energetyczny, wypełniony znanymi przebojami występ. Nie zabrakło utworów: "Luciolla", "Cykady na Cykladach", "Paranoja jest goła" czy "Kocham Cię, kochanie moje". Kora Jackowska tryskała energią, zachwycała wokalną kondycją i zachęcała do wspólnego śpiewania.

Sobotnie atrakcje nieco pokrzyżowała pogoda. Deszcz i wiatr uszkodziły scenę na placu przed Teatrem Dramatycznym, ale sytuację udało się jednak opanować. Fani pięknej blondynki ze Szwecji - głównie młodzież w wieku gimnazjalnym - wytrwale czekali na jej pojawienie się na scenie. Poprzedził je pokaz fajerwerków. September nie zawiodła. Z powodzeniem wykonała swoje największe taneczne przeboje. Show miał również doskonałą oprawę świetlną.

Spokojniejsze dźwięki zafundowali nam w niedzielny wieczór na Plantach białostoccy filharmonicy pod batutą Marcina Nałęcz - Niesiołowskiego oraz soliści: sopranistki Iwona Tober i Anna Cymmerman, tenor Leszek Świdziński i baryton Robert Szprengiel. Koncert wypełniły m.in. najpiękniejsze włoskie arie, wiedeńskie walce i melodie ze "Skrzypka na dachu". Wszystkie weekendowe koncerty zorganizował Białostocki Ośrodek Kultury.

W poniedziałek chwila oddechu. We wtorek o godz. 18 w kawiarni Fama promocja książki Małgorzaty Dolistowskiej, Jolanty Szczygieł - Rogowskiej i Joanny Tomalskiej "Białystok nie tylko kulturalny". - W czwartek 24 czerwca zapraszam na promocję książki "Legendy Podlasia" Tomasza Lippomana, który podróżował po naszym regionie i spisywał podlaskie legendy - mówi Ewa Karczewska z Kreatora, który wydał oba tytuły. W środę natomiast rusza Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich, podczas którego zaprezentują się zespoły m.in. z Czech, Niemiec, Finlandii czy Izraela. Potrwa do niedzieli.

Kliknij tutaj aby obejrzeć zdjęcia z koncertu Maanam.

Kliknij tutaj aby obejrzeć zdjęcia z koncertu September.

andy

1071 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39