Na białostockich ulicach będzie nowe oświetlenie

2017.08.27 11:52
Miasto wybrało wykonawców, którzy zaprojektują i wybudują oświetlenie w kilkudziesięciu miejscach w Białymstoku. Koszt całego przedsięwzięcia to 3 mln zł.
Na białostockich ulicach będzie nowe oświetlenie
Fot: UM Białystok/Marcin Jakowiak

Miasto przystępuje do inwestycji polegającej na wybudowaniu oświetlenia w kilkudziesięciu miejscach w Białymstoku. Obejmuje ona dwa etapy. Pierwszy na ulicach: Długiej, Ogrodniczki, Pochyłej, Dziecinnej, Budowlanej, Pomiarowej, Działkowej, Studziennej, Gromadzkiej, K. Fiedorowicza, Scaleniowej, Blokowej, Koszykowej, F. Chopina, Parkowej, Przemysłowej, Jesionowej, Żytniej, Zagumiennej i Białostoczek. Dokumentacja projektowa powinna powstać do grudnia. Oświetlenie ma być gotowe w czerwcu przyszłego roku.

W drugim etapie powstanie oświetlenie ulic: Przepiórki, pomiędzy Zaściańską a Promotorską, W. Lewandowskiego, Zalesie, Milowej, Holowniczej, Morelowej, Kowalskiej, Neptuna, Saturna, Kobryńskiej, drogi bez nazwy od Hetmańskiej i Zawady. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 12 tygodni na przygotowanie dokumentacji. Prace budowlane powinny zakończyć się do końca roku.

– Inwestycja z pewnością poprawi komfort życia białostoczan, którzy mieszkają przy tych ulicach – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – Będzie też zapewne miała wpływ na bezpieczeństwo przechodniów, rowerzystów i kierowców.

W przetargu wyłoniono po jednym wykonawcy do każdego z etapów. Całkowity koszt inwestycji to 3 mln zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1289 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39