Na cmentarzu napadli na staruszkę. Zabrali jej 70 zł

2013.10.02 00:00
Dwaj młodzi mężczyźni nie zaprzeczyli, że w środku dnia napadli i obrabowali starszą kobietę na cmentarzu. Potrzebowali pieniędzy na alkohol.
Na cmentarzu napadli na staruszkę. Zabrali jej 70 zł
Fot: sxc.hu

Sprawa dotyczy wydarzeń z 6 maja bieżącego roku. Wtedy właśnie dwaj młodzi mężczyźni wykorzystali moment, gdy w głównej alejce siemiatyckiego cmentarza nikogo nie było. Dariusz K., trzymając w ręku nóż, zażądał od 70-letniej kobiety pieniędzy. Zabrał jej torebkę i podał koledze. Michał W. szybko przeszukał ją i z portfela wyjął 70 zł. Po wyjściu z cmentarza mężczyźni poszli do sklepu. Następnie, w towarzystwie dziewczyny Michała i jej matki, poszli do baru. Zanim napastników zatrzymała policja, zdążyli oni wydać 40 zł na piwo.

Michał W. został oskarżony o paserstwo. Dariusz K., oskarżony o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, przebywał w areszcie. Prokurator chciał dla niego kary trzech lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku, dodając do wyroku terapię uzależnienia od alkoholu. Michał W. został skazany na 10 miesięcy więzienia, również z uwzględnieniem leczenia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy
Delikatesy zoologiczne Zwierzyniec
Delikatesy zoologiczne Zwierzyniecul. Antoniukowska 56 lok. 3 (Galeria Antoniuk)
15-845 Białystok

Więcej informacji
942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39