Na Dojlidach rusza sezon kąpielowy

2023.05.30 14:00
Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy ogłasza otwarcie sezonu kąpielowego. Potrwa on do końca wakacji.
Na Dojlidach rusza sezon kąpielowy
Fot: BOSiR

W ubiegłym tygodniu na plażę miejską przywieziono ok. 120 ton świeżego piasku, a dodatkowo na wodzie ustawiono liny wyznaczające specjalne strefy - czerwoną dla osób, które nie potrafią pływać i żółtą dla tych, którzy umiejętność pływania posiadają. Wszystko to dlatego, że od czwartku (1.06) na terenie OSW Dojlidy rusza sezon kąpielowy. Strzeżone kąpielisko będzie funkcjonować przez 3 miesiące.

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, wszystkie atrakcje i wstęp na teren plaży mają być jeszcze bezpłatne. Warto zauważyć, że wtedy też kolejny sezon rozpocznie WakeStok, czyli wyciąg do sportów wodnych. Do dyspozycji plażowiczów będzie dwusłupowy wyciąg z wypożyczalnią sprzętu i infrastrukturą plażową.

Od 2 czerwca do 31 sierpnia wstęp na teren OSW Dojlidy będzie już biletowany (wejściówki w cenie od 2 do 6 zł). Ośrodek z kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu sportowego czynny jest codziennie w godz. 9.00-20.00.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego dysponuje deskami typu sup (stand up paddle) z wiosłem do pływania na stojąco, kajakami, rowerkami wodnymi, łodziami wiosłowymi, łodziami canoe, łodziami żaglowymi klasy Omega oraz deskami windsurfingowymi.

W wypożyczalni są również rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Część jednośladów wyposażono w specjalne foteliki do przewozu dzieci, wypożyczane są także kaski ochronne. Należy dodać, ze okolice wokół grobli sprzyjają spacerom, biegom i marszom z kijkami nordic walking, które również można otrzymać na miejscu.

W lasku na Dojlidach funkcjonuje też siłownia dla dorosłych, gdzie znajdziemy urządzenia do ćwiczeń wszystkich grup mięśni, m.in. ramion, pleców, brzucha i nóg. Od dwóch sezonów działa także siłownia pod chmurką dla dzieci z sześcioma urządzeniami. Najmłodsi chętnie korzystają także z piaszczystej plaży oraz licznych placów zabaw m.in. z huśtawkami, zjeżdżalnią, piaskownicami, ścianką wspinaczkową i linarium.

Tradycyjnie już Dojlidy będą też areną imprez sportowych. Na plaży miejskiej i w jej okolicach dojdą do skutku m.in. takie wydarzenia jak: Plaża Open, Elemental Tri Series, Hero Run Kids, Letnia Grand Prix, VIII Ogólnopolski Nocny Turniej Siatkówki Plażowej czy Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej Plażowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

892 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39