Na mrozie, bez wody i jedzenia. Dzielnicowy uratował pieski przed wychłodzeniem

2021.12.09 13:35
Sejneński dzielnicowy uratował dwa porzucone pieski na terenie gminy Krasnopol. Zwierzęta znajdowały się w otwartym pomieszczeniu, gdzie panowała temperatura -12°C.
Na mrozie, bez wody i jedzenia. Dzielnicowy uratował pieski przed wychłodzeniem
Fot: KPP Sejny

To kolejny raz kiedy sierżant Robert Fejfer obok losu krzywdzonych zwierząt nie przeszedł obojętnie. W kwietniu zainteresował się losem skrajnie wychodzonego Mikołajka (więcej o tym: Niedożywiony i wyczerpany).

Dzielnicowy gminy Krasnopol tym razem zainteresował się losem dwóch piesków, znajdujących się na terenie jednego z opuszczonych gospodarstw. Dzięki reakcji dzielnicowego o zaistniałej sytuacji na terenie posesji w gminie Krasnopol poinformowani zostali miejscowi urzędnicy jak również policjanci, którzy wykonali na miejscu czynności procesowe.

Zwierzęta przebywały w pomieszczeniu, gdzie panowała temperatura -12 stopni Celsjusza, bez wody i jedzenia. Według ustaleń policjantów zwierzęta w takich warunkach mogły przebywać już od kilku dni. Na miejscu pojawił także zaalarmowany przez dzielnicowego lekarz weterynarii, by udzielić psom pomocy. Zwierzęta trafiły do schroniska, gdzie zostały otoczone troskliwą opieką.

Sejneńscy policjanci prowadzą teraz postępowanie w kierunku art. 35. Ustawy o ochronie zwierząt. Zgodnie z nim za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Kwiaciarnia MIX
Kwiaciarnia MIXul. Jurowiecka 14
15-101 Białystok

Więcej informacji
1062 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39