Na Podlasiu jest chata Baba Jagi! Piernikowy domek wygląda jak wyjęty prosto z baśni

2024.05.29 08:46
Na skraju Puszczy Białowieskiej stoi autentyczna Chatka Baby Jagi! Pamiętacie opowieść o Jasiu i Małgosi? To właśnie tutaj rozgrywały się ich przygody! Domek ten wywołuje takie emocje, że dzieci opowiadają o tym magicznym miejscu jeszcze przez wiele tygodni, a wyjazd do Białowieży kojarzy im się przede wszystkim z chatką Baby Jagi.
Na Podlasiu jest chata Baba Jagi! Piernikowy domek wygląda jak wyjęty prosto z baśni
Fot: chatkababyjagi.pl

Chatka na skraju Puszczy Białowieskiej

Kto z nas nigdy nie słyszał o Babie Jadze? Chyba niemal każdy zna tę postać. Na skraju Puszczy Białowieskiej znajduje się magiczne miejsce, gdzie dzieci i ich rodzice mogą zobaczyć słynną Chatkę Baby Jagi i przeżyć niezapomnianą przygodę niczym z bajki. Ta rodzinna atrakcja to doskonały pomysł na wartościowe spędzenie czasu!

Wyobraźcie sobie, że każda bajka powinna rozgrywać się „za górami, za lasami”. Takie właśnie warunki spełnia Puszcza Białowieska na wschodzie Polski – najstarsza puszcza w Europie, pełna dzikiej i nienaruszonej przyrody. Właśnie tutaj, w miejscowości Orzeszkowo niedaleko Hajnówki, powstała baśniowa chatka przypominająca słynną piernikową budowlę Baby Jagi z opowieści o Jasiu i Małgosi. Za progiem tego niezwykłego domku na odwiedzających czekają wspaniałe atrakcje i niespodzianki.

Piernikowy design sprawia, że domek wygląda jak wyjęty prosto z baśni Braci Grimm. Kto odważy się przekroczyć jego drzwi, natychmiast zostaje wciągnięty do świata bajek. W ofercie są zabawy animacyjne, wspólne gotowanie zupy z lizaków, zwiedzanie spiżarni Baby Jagi (tylko dla odważnych), test na "wadze prawdy" – niech drżą wszystkie małe i duże kłamczuchy! Kara nie ominie nikogo – w Lochach Jasia i przy ścianie smutku, gdzie najbardziej smutne miny robią rodzice. Chatka Baby Jagi to miejsce nie tylko dla dzieci – dorośli z rozrzewnieniem przypomną sobie niezwykłe opowieści czytane przez rodziców i dziadków.

Mnóstwo atrakcji

Zwiedzanie chatki odbywa się z doświadczonym przewodnikiem-animatorem, który na początku opowiada bajkę o wścibskiej Lili, zbytnio interesującej się Babą Jagą. Następnie rozpoczyna się podróż po tajemniczej chatce, gdzie można gotować zupę w wielkim saganie, próbować magicznych pierników i mikstur oraz zobaczyć pokaz czarów. Dla najodważniejszych przygotowano Wagę Prawdy, która sprawdza, kto nadaje się do pieca, oraz podziemne Lochy Jasia z kratami. Można także poczuć się jak w piecu Baby Jagi – dokładnie jak w bajce. Na pamiątkę wszyscy odwiedzający otrzymują magiczne kamienie.

Przy Chatce Baby Jagi organizowana jest również gra terenowa „Tropem Baby Jagi” z ukrytymi punktami kontrolnymi do odnalezienia. Dodatkowo, na terenie posesji można korzystać z huśtawki, trampoliny, samochodów i wózków. Ciekawym pomysłem jest sesja zdjęciowa w przebraniu Baby Jagi. Można także zorganizować ognisko, a tuż obok chatki działa agroturystyka Uroczysko Sosnówka.

Podczas zwiedzania otrzymujemy mapę z zagadkami i łamigłówkami do rozwiązania. Szukamy dziewięciu ukrytych słupków na posesji i rozwiązujemy zagadki. Podpowiedzi do kolejnych punktów znajdują się na mapie. Po każdym przystanku odznaczamy stempel na mapie. Po uzupełnieniu całej mapy odgadujemy magiczne hasło Baby Jagi, wpisujemy je i okazujemy animatorowi, aby zasłużyć na honorowy Dyplom Tropiciela Baby Jagi.

Wizytę dopełni selfie z kapeluszami, nosami i miotłami Baby Jagi - każdy może poczuć się jak prawdziwa wiedźma! Bajkowa Chatka, zlokalizowana 9 km od Hajnówki, to doskonała propozycja na rodzinny wypad. Bogata oferta animacyjnych gier i zabaw, połączona ze zwiedzaniem piernikowej chatki, gwarantuje, że nikt nie będzie się nudził.

Ile kosztuje wstęp?

Wstęp do Chatki Baby Jagi wraz z animacją dla gości indywidualnych kosztuje 28 zł. Płatność możliwa jest tylko gotówką, ponieważ brak sygnału uniemożliwia transakcje internetowe – w końcu to koniec świata. Reszta atrakcji na posesji jest gratis.

Cena jest taka sama dla dzieci i dorosłych, ponieważ w tym miejscu wszyscy bawią się równie dobrze. Rodzice mogą znów poczuć się jak dzieci i zachowywać się „niepoprawnie”.

Jeśli masz aparat, koniecznie weź go na animację, ponieważ w środku chatki panuje półmrok i zdjęcia z tańszych modeli telefonów wychodzą ciemne. Wycieczki i grupy zorganizowane muszą rezerwować chatkę z wyprzedzeniem, dostępna jest również w dni powszednie.

Nie ma stałych godzin wejścia ani rezerwacji chatki. Animacja w chatce trwa około 20-30 min. Miejsce znajduje się w Orzeszkowie 98A, nieopodal Hajnówki.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl
1421 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39