Na Podlasiu rozegrany zostanie Puchar Polski

2023.09.05 09:43
Polska Federacja Nordic Walking oraz Fundacja Orły Sportu, przy pomocy Starostwa Powiatowego Hajnówka i Nadleśnictwa Hajnówka, zorganizują w naszym regionie 14. edycję Pucharu Polski Nordic Walking.
Na Podlasiu rozegrany zostanie Puchar Polski
Fot: Polska Federacja Nordic Walking

Przed nami kolejna odsłona Pucharu Polski Nordic Walking. Tym razem rywalizacja dojdzie do skutku w Hajnówce, a zawody będą wyjątkowe m.in. dlatego, że walka o jak najlepszy rezultat przeprowadzona zostanie na terenie Puszczy Białowieskiej, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi z Nadleśnictwa Hajnówka (ul. Kolejki Leśne 12, plac obok stacji kolejki wąskotorowej) w sobotę (9.09) o godz. 11.15, ale sportowa walka rozpocznie się już wcześniej, bo na godz. 10.00 zaplanowano start zmagań na 21 km, a o godz. 11.00 ruszy batalia na trasie liczącej 10 km. Później przeprowadzona zostanie też rywalizacja na dystansie 5 km, a dodatkowo w planie jest również Marsz VIP Nordic Walking.

Trasy przebiegać będą po miękkich nawierzchniach Puszczy Białowieskiej, a zawody rozegrane zostaną w sumie w 26 kategoriach męskich i damskich. Wystartować w imprezie może każdy miłośnik nordic walking bez względu na wiek, płeć czy kondycję.

Warto ponadto dodać, że po sportowych zmaganiach organizatorzy zapewniają przejazd kolejką wąskotorową do doliny rzeki noszącej nazwę Leśna. W harmonogramie wydarzenia są też występy Studia Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury, a na zakończenie całego Pucharu Polski Nordic Walking uczestnicy będą mogli udać się na degustację produktów lokalnych oraz integracyjną imprezę.

Zapisy do zawodów prowadzone są drogą internetową i trwają do czwartku (7.09).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

795 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39