Na Pozytywnych Wibracjach wystąpi Ewa Bem

2012.05.28 00:00
Pierwszego dnia tegorocznej edycji Białystok Pozytywne Wibracje Festival odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy Ewy Bem "Moje Serce To Jest Muzyk" z okazji 40-lecia pracy twórczej Pierwszej Damy Polskiego Jazzu - poinformowali organizatorzy imprezy.
Na Pozytywnych Wibracjach wystąpi Ewa Bem
Fot: materiały organizatora
Ewa Bem w Białymstoku będzie obchodzić 40-lecie swojej kariery

"Pierwsza dama polskiego jazzu" - w przypadku obdarzonej charakterystycznym i niepowtarzalnym głosem Ewy Bem, legendy polskiej sceny muzycznej, trudno uciec od tego określenia. Jest ono trafne nie tylko ze względu na umiejętności wokalne artystki, ale i nienaganne maniery estradowe.

Ewa Bem karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 r. w Grupie Bluesowej Stodoła. Jako solistka zadebiutowała w 1970 r. z kwartetem Zbigniewa Seiferta i śpiewała z różnymi zespołami. Od 40 lat nagrała kilkanaście płyt solowych oraz współpracowała z czołówką najważniejszych polskich muzyków jazzowych.

Na festiwalu Pozytywne Wibracje Ewa Bem na scenie pojawi się z 10-osobowym zespołem. Planowane są także niespodzianki repertuarowe i udział specjalnych gości.

Podczas 2-dniowej imprezy w Białymstoku wystąpią także wcześniej ogłoszone gwiazdy zagraniczne. Po raz pierwszy do Polski przyjadą znani na całym świecie Francuzi z formacji Ben L'Oncle Soul oraz legendarny brytyjski wokalista Omar wraz z zespołem. W najbliższym czasie organizatorzy mają poinformować o kolejnych gwiazdach Białystok Pozytywne Wibracje Festival.

Bilety i karnety na festiwal są już dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej: ebilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro, salonach Empik oraz sklepach Media Markt i Saturn. 2-dniowy karnet na dziedziniec wstępny Pałacu Branickich, pod którym odbywają się Pozytywne Wibracje, kosztuje 70 zł, do strefy Golden Circle - 100 zł, a bilety VIP - 500 zł. Jednodniowy bilet sprzedawany jest kolejno po: 45 zł, 60 zł i 300 zł.

E.S.

861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39