Na sportowej mapie Białegostoku pojawi się kolejny obiekt

2017.08.13 08:09
Białystok będzie miał następne miejsce do sportowej aktywności. Jest to dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców Leśnej Doliny. Na terenie ich osiedla pojawi się siłownia wyposażona m.in. w drążki, drabinki czy poręcze.
Na sportowej mapie Białegostoku pojawi się kolejny obiekt
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok
Wkrótce siłownię tego rodzaju będą mieli także mieszkańcy Leśnej Doliny

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę siłowni street workout przy al. Jana Pawła II. Obiekt ma być wyposażony w trzy zestawy urządzeń. Będą to drążki do podciągania, drabinki poziome i pionowe, poręcze równoległe. Nie zabraknie też ławki do wykonywania brzuszków. Urządzenia umożliwią wykonywanie ćwiczeń fizycznych o zróżnicowanym poziomie trudności, co oznacza, że skorzystają z nich młodsi i starsi białostoczanie.

Inwestycja obejmie także utwardzenie terenu oraz budowę oświetlenia siłowni. Dodatkowo zwycięzca przetargu zajmie się też wykonaniem kanalizacji deszczowej i drenażu boiska rekreacyjnego przy al. Jana Pawła II. Oferty można składać do 25 sierpnia.

- Dzięki budżetowi obywatelskiemu, na życzenie mieszkańców, na terenie naszego miasta powstanie kolejne miejsce do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu - mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Za pojawieniem się takiego kompleksu - w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 - głosowało 500 osób. Magistrat zapowiada, że całe przedsięwzięcie powinno zostać zrealizowane do końca listopada tego roku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1623 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39