Na WSAP będą dyskutować o wojskowości i bezpieczeństwie narodowym

2014.04.09 00:00
O wzajemnym wpływie historycznych wydarzeń militarnych na kształtowanie bezpieczeństwa narodowego będą dyskutowali uczestnicy konferencji naukowej, która odbędzie się w czwartek (10.04) Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku.
Na WSAP będą dyskutować o wojskowości i bezpieczeństwie narodowym
Fot: WSAP

Konferencję pn. "Rola historii wojskowej w studiach nad bezpieczeństwem". organizuje WSAP wspólnie z m.in. Baltic Defence College w Tartu (Estonia), Akademią Obrony Narodowej w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie.

Naukowcy - wybitni znawcy tematu będą opowiadać o wzajemnym wpływie historycznych wydarzeń militarnych na kształtowanie systemu bezpieczeństwa narodowego.
- Historia wojskowa obejmuje całokształt wiedzy historyczno-wojskowej, która jest jednym z filarów formułowania na tej podstawie wniosków i zaleceń na rzecz kształtowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa narodowego. Badanie wpływu tych doświadczeń na współczesny kształt kompleksowo rozumianego systemu bezpieczeństwa narodowego ma istotne znaczenie w badaniach nad bezpieczeństwem - tłumaczy ideę konferencji Barbara Uljasz, rzeczniczka uczelni.

Na wydarzenie wstęp wolny.

Więcej szczegółów: Rola historii wojskowej w studiach nad bezpieczeństwem

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1490 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39