Nabór do Służby Celno-Skarbowej. Na pracę może liczyć 25 osób

2018.03.05 07:59
Ruszyła rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie podlaskim. Na kandydatów czeka 25 wolnych etatów.
Nabór do Służby Celno-Skarbowej. Na pracę może liczyć 25 osób
Fot: Materiały prasowe

Wolnych jest 25 etatów

Aż 25 osób może liczyć na pracę w granicznych drogowych oddziałach w Kuźnicy, Bobrownikach i Połowcach, które podlegają Podlaskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Białymstoku.

Na podstawie Ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej w jednostkach mogą być zatrudniane tylko te osoby, które nie pełniły służby zawodowej ani nie pracowały w organach bezpieczeństwa państwa.

Kandydaci muszą mieć: polskie obywatelstwo, odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia i co najmniej średnie wykształcenie. Osoby te nie mogą być karane za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Rekrutacja do służby składa się z kilku etapów. Najpierw specjalna komisja weryfikuje złożone dokumenty. Później kandydaci muszą zdać sprawdzian dotyczący m.in. organizacji i funkcjonowania administracji publicznej. Następnie czekają ich testy sprawności fizycznej i psychologiczny. Ten drugi ma na celu sprawdzenie predyspozycji intelektualnych i osobowościowych kandydatów do pełnienia służby.

Trzeba też się dobrze zaprezentować przed komisją

Pod koniec rekrutacji odbywa się rozmowa kwalifikacyjna. Tu dokonuje się oceny kompetencji osoby zainteresowanej pracą w KAS.

Osoby zatrudnione będą odpowiedzialne m.in. za obsługę zgłoszeń celnych, kontrolę celną podróżnych, towarów i środków przewozowych, obsługę urządzeń RTG do prześwietlania bagażu, wszczynanie postępowań o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.

Obecnie w KAS w naszym regionie jest zatrudnionych ponad 2,3 tys. osób, w tym 907 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Chętni mogą zgłaszać się na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, gdzie znajdą szczegóły poszczególnych ofert pracy. Mają na to czas do 21 marca.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1482 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39