Nabór do straży granicznej. Jest 20 etatów - kto ma szansę?

2019.01.31 07:20
W lutym Podlaski Oddział Straży Granicznej przyjmie 20 nowych funkcjonariuszy. Zainteresowani mogą się zgłaszać.
Nabór do straży granicznej. Jest 20 etatów - kto ma szansę?
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Trwa nabór do straży granicznej

Jest szansa na pracę w mundurówce. Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ogłosił nabór. Przyjęte będą osoby do służby na wewnętrznej granicy Unii Europejskiej. By dostać etat – trzeba spełniać liczne wymagania.

Zgłaszać mogą się osoby mające wyłącznie polskie obywatelstwo, o nieposzlakowanej opinii, niekarane za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i w pełni korzystające z praw publicznych. Powinny mieć również minimum średnie wykształcenie i zdolność fizyczną oraz psychiczną do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotowa jest się podporządkować. Kandydaci nie mogą także mieć więcej niż 35 lat.

Zainteresowani pracą w straży granicznej telefonicznie ustalają termin złożenia dokumentów. Mogą to robić w dni robocze w godz. 8.30–15.00 pod numerem telefonu: 85 714 55 33. Do prawidłowej rejestracji wymagane jest podanie imienia, nazwiska, daty urodzenia, imienia ojca oraz numeru telefonu kontaktowego.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Gdy już ustalimy termin spotkania – trzeba przynieść odpowiednie dokumenty. Wśród nich powinno znaleźć się podanie oraz kwestionariusz osobowy. Ich wzory można znaleźć na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kandydat musi także dostarczyć: 2 aktualne, kolorowe fotografie, kserokopię dowodu osobistego, książeczkę wojskową (jeśli kandydat jest objęty ewidencją wojskową), ksero świadectw pracy lub służby oraz kopię aktualnego zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego, dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, odpis skrócony aktu urodzenia i aktu małżeństwa. Warto także przynieść na spotkanie dokumenty potwierdzające dodatkowe umiejętności, osiągnięcia itp.

Kolejny etap – rozmowa kwalifikacyjna

Po weryfikacji złożonych dokumentów (jeśli kandydat będzie miał akceptację komendanta) kandydat jest zapraszany na wstępną rozmowę kwalifikacyjną. Wówczas weryfikuje się m.in. jak umie się wysłowić, formułować swoje myśli, zaprezentować przez innymi. Później przychodzi pora na badanie psychologiczne określające predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata, które trwa około 6 godzin. Na koniec zaś jest badanie psychofizjologiczne.

Podczas postępowania kwalifikacyjnego zainteresowany pracą w służbie będzie musiał rozwiązać test pisemny obejmujący wiedzę ogólną i znajomość języka obcego, test sprawności fizycznej. Na końcu czeka go też rozmowa.

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w każdy wtorek o godz. 12.00 przeprowadzany jest próbny test sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w Straży Granicznej.

W lutym planowane jest przyjęcie 20 nowych funkcjonariuszy.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1083 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39