Nad Zalewem Siemianówka otwarto nowy port

2024.03.21 13:14
Gmina Michałowo zyskała nowy port. Skorzystają z niego i mieszkańcy, i turyści. Całość pochłonęła około 12 milionów złotych.
Nad Zalewem Siemianówka otwarto nowy port
Fot: Gmina Michałowo / FB

Można już korzystać z nowego portu

W środę (20.03) uroczyście otwarto nowy port w Rybakach nad Zalewem Siemianówka, wieńczący realizację projektu "Zachowanie cennych zasobów przyrodniczych na terenie zbiornika Siemianówka w Gminie Michałowo".

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować tę inwestycję i do tego w tak szybkim tempie. Tego lata spodziewamy się, że będą nas odwiedzać tłumy turystów, bo to miejsce to prawdziwa atrakcja i wierzę, że jeszcze bardziej zyska na popularności – mówi Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

W ramach realizacji projektu powstały między innymi: budynek monitorowania ptaków (kapitanat portu), pomosty cumownicze pływające, parking dla samochodów osobowych, trzy tarasy edukacyjne (miejsca odpoczynku na ścieżce edukacyjnej), pomost stały - widokowo-edukacyjny, pomost pływający i platformy pływające dla ptaków- miejsce lęgowe dla ptaków. Spacerować można również nową promenadą.

- Mamy wyśmienitego gospodarza w gminie. To właśnie za sprawą jego pomysłów Gmina Michałowo może się tak rozwijać, to on skutecznie potrafi pozyskiwać miliony złotych na tego typu inwestycje. Jestem bardzo zadowolona, widząc, jak to miejsce zmienia swoje oblicze. To będzie zdecydowanie jedna z największych atrakcji turystycznych w naszym województwie – skomentowała Maria Bożena Ancipiuk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Michałowie.

Wartość inwestycji to ponad 12 milionów złotych, z czego 10 milionów gmina pozyskała z Unii Europejskiej.

Nowy port cieszy mieszkańców

Oto niektóre komentarze (pisownia oryginalna):

"Super . W końcu teren ogarnięty profesjonalnie !!!!!",

"Super Oby więcej takich inwestycji.Żałuję że nie mogłam być,ale w tygodniu to tak ciężko,myślę że gdyby to była sobota,albo chociaż późniejsza godzina to więcej osób by dotarło Ale i tak brawa i gratulacje dla burmistrza Czekamy teraz aż coś się ruszy po drugiej stronie zalewu, Bołtryki,piękną wiatę z miejscem na ognisko już mamy,jeszcze żeby dojazd był,bo puki co to jest koszmarny",

"To nasza mała perełka.Powinnismy być z niej dumni i ja szanować.To naprawdę wyjątkowe i piękne miejsce.Kazdemu polecam",

"Brawo! Tylko dlaczego tyle betonozy przy ławkach ? To musiało być konieczne?".

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1419 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39