Nadchodzą tegoroczne Rockowania. Można już zgłaszać swój udział

2024.04.22 07:57
Podlaski Instytut Kultury zaprasza do udziału w tegorocznych Rockowaniach. Swoje zgłoszenia można przesyłać do maja.
Nadchodzą tegoroczne Rockowania. Można już zgłaszać swój udział
Fot: Materiały prasowe

Rockowania są największym przeglądem amatorskich zespołów rockowych w naszym regionie, oferującym pasjonatom muzyki szansę na zaprezentowanie swojego talentu przed większą publicznością. Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku ponownie organizuje to wydarzenie, otwierając drzwi dla zespołów, które nie posiadają kontraktu płytowego ani jakiejkolwiek umowy wydawniczej.

Warto przypomnieć, że w 2023 roku na podium Rockowań znalazł się zespół Kreha, który otrzymał szansę zagrania koncertu live w studio Rembrandt. Drugie miejsce zajęła formacja Dół, natomiast trzecią nagrodę odebrał zespół Osyda. W tym roku zwycięzca Rockowań zostanie nagrodzony kwotą 5 tys. zł, natomiast partnerzy wydarzenia przyznają dodatkowe nagrody.

- Stawiamy na zespoły amatorskie, które nie podpisały dotychczas żadnego kontraktu - mówi Bartek Moczulski, jeden z koordynatorów Rockowań. - Chcemy dać szansę grupom, które nie miały dotychczas sesji nagraniowej z prawdziwego zdarzenia. Rockowania to szansa na pokazanie się szerszej publiczności i zaprezentowania swoich umiejętności przed profesjonalnym jury.

Zespoły zainteresowane udziałem w Rockowaniach mają czas do 10 maja na przesłanie nagrań swoich utworów do organizatora. Finał zaplanowany jest na 19 października w białostockim klubie Gwint. Regulamin przeglądu oraz karty zgłoszeń można znaleźć na stronie www.pikpodlaskie.pl.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1565 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39