Nadchodzi czwarta edycja "Rozczytane Podlaskie". Gościem wybitny pisarz z Białegostoku

2024.05.29 12:35
To już cztery lata odkąd trwa akcja czytelnicza "Rozczytane Podlaskie". W tym roku promowana będzie twórczość pisarza białostoczanina.
Nadchodzi czwarta edycja "Rozczytane Podlaskie". Gościem wybitny pisarz z Białegostoku
Fot: Pixabay.com

Akcja czytelnicza "Rozczytane Podlaskie" odbywa się już po raz czwarty. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku. W tym roku startuje pod hasłem "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!". Wydarzenie odbywa się w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

"Rozczytane Podlaskie" to inicjatywa mająca na celu zachęcenie do głośnego czytania dzieciom oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów poprzez promowanie twórczości autorów związanych z naszym regionem. W tym roku, gościem honorowym będzie pisarz Grzegorz Kasdepke. Dla przypomnienia, w poprzednim roku, podczas III. edycji promowana była twórczość Tomasza Samojlika.

Grzegorz Kasdepke to pisarz pochodzący z Białegostoku, specjalizujący się w literaturze dla dzieci i młodzieży. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt publikacji, rozpoczynając od "Miasteczka misiów", wydanego w 1995 roku. Jego twórczość została doceniona zarówno przez odbiorców, jak i krytyków, przez co Kasdepke może pochwalić się dzisiaj licznymi nagrodami oraz odznaczeniami za swoją wieloletnią pracę. W 2018 roku pisarz został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Teksty białostockiego pisarza zostaną zaprezentowane podczas inauguracji tegorocznej edycji "Rozczytane Podlaskie". Ponadto od 1 do 7 czerwca twórczość pisarza będzie promowana w szkołach podstawowych i przedszkolach w naszym regionie. Podczas inauguracji tegorocznej edycji akcji "Rozczytane Podlaskie" zostanie również przedstawiona inscenizacja powstała na podstawie książki Grzegorza Kasdepke. Autorowi zostanie również przekazana literacka gra miejska "Jak zostać detektywem na szóstkę?", która powstała na podstawie jednej z książek pisarza.

Inauguracja IV. edycji Akcji czytelniczej "Rozczytane Podlaskie" odbędzie się 4 czerwca w siedzibie Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji: IV. edycja Akcji czytelniczej "Rozczytane Podlaskie"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39