Nadchodzi majowy Piknik z Psem. To okazja do poznania czworonogów ze schroniska

2024.05.17 08:55
W niedzielę (19 maja) w ogrodach Pałacu Branickich będziemy mogli spotkać czworonogi ze schroniska dla zwierząt "Dolina Dolistówki". Piknik z Psem to okazja do poznania wyjątkowych zwierzaków, czekających na nowy dom.
Nadchodzi majowy Piknik z Psem. To okazja do poznania czworonogów ze schroniska
Fot: Materiały prasowe

Schronisko dla zwierząt "Dolina Dolistówki" w Białymstoku po raz kolejny zaprasza mieszkańców naszego regionu do zapoznania się z podopiecznymi schroniska w plenerze. Już w najbliższą niedzielę w ogrody Pałacu Branickich odwiedzą wyjątkowe psy, które w dalszym ciągu poszukują kochających domów na całe życie. W ramach majówkowego Pikniku z Psem, ogrody Pałacu Branickich wypełnią się jednak nie tylko zwierzętami. Na miejscu będzie można również porozmawiać z wolontariuszami białostockiego schroniska.

- Piknik będzie pierwszą okazją w tym roku, by spotkać nas, wolontariuszy oraz psy w centrum miasta. Maj i piękna pogoda, jaka planowana jest na niedzielę, zachęca do wyjścia z domu i spędzenia tego czasu na świeżym powietrzu! Dlaczego nie w towarzystwie psów? Nasz piknik będzie świetną okazją do poznania kilkunastu psów i rozmowy z wolontariuszami! - mówi jednak z organizatorek pikniku, wolontariuszka Anna Andraka.

Podczas majówkowego Pikniku z Psem planowane jest również ogłoszenie wyników drugiej edycji konkursu plastycznego pod nazwą "Psyjaciel jak z obrazka". Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną przedstawiającą wybranego psa zamieszkującego "Dolinę Dolistówki". W tegorocznej edycji zgłoszono ponad 160 prac, autorstwa osób w różnym wieku. Prace te można było podziwiać na profilu Facebookowym wolontariatu Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

Przypominamy, że w październiku 2023 roku odbyła się Parada Adopciaków, również organizowana przez białostockie schronisko. Wspólny spacer w Parku Planty umożliwił spotkanie mieszkańców naszego miasta, wolontariuszy, czworonożnych podopiecznych schroniska oraz byłych podopiecznych w towarzystwie nowych opiekunów.

Więcej informacji: Piknik z Psem

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1529 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39