Nagroda im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego. Trwa przyjmowanie zgłoszeń

2011.12.27 00:00
Do 15 lutego 2012 roku przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego. Do Nagrody można zgłaszać lekarzy pracujących na terenie Podlasia.
Nagroda im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego. Trwa przyjmowanie zgłoszeń
Fot: sxc.hu

W formularzu należy podać imię i nazwisko kandydata, adres jego miejsca pracy oraz nr telefonu w miejscu pracy. Potrzebne jest także krótkie uzasadnienie zgłoszenia. Zgłoszenia kandydatów do Nagrody 2012 przyjmowane są do 15 lutego 2012 r. Nazwisko Laureata zostanie ogłoszone podczas uroczystości wręczenia Nagrody 14 kwietnia.

Nagrodę otrzymują ci lekarze, którzy leczą człowieka, a nie tylko chorobę. Poprzez życzliwość, grzeczność i empatię budują relacje z pacjentami. O jakości terapii świadczą zarówno jej skuteczność, jak i aspekty etyczne. Takimi zasadami kierował się dr Krzysztof Kanigowski, chirurg, związany z Wojewódzkim Szpitalem im. J. Śniadeckiego w Białymstoku, w którym sprawował funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii. Zmarł w 2008 roku. Jego córka - Ewa Kanigowska-Gedroyć wraz z mężem i przyjaciółmi postanowiła ocalić pamięć dr. Kanigowskiego, fundując nagrodę jego imienia. W tym roku zostanie wręczona po raz trzeci.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

andy

838 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39