Najbardziej niebezpieczne białostockie osiedle w opinii internautów to...

2013.12.06 00:00
Zapytani o najmniej przyjazną dzielnicę Białegostoku silną przewagą głosów wybraliście Dziesięciny.
Najbardziej niebezpieczne białostockie osiedle w opinii internautów to...

W naszej sondzie udział wzięło ponad 2 000 internautów. Do wyboru mieli 13 osiedli: Nowe Miasto, Dziesięciny, Antoniuk, Bacieczki, Wysoki Stoczek, Słoneczny Stok, Zielone Wzgórza, Białostoczek, Wygoda, Przydworcowe, Centrum, Leśna dolina i Starosielce. Na pytanie o najniebezpieczniejsze z nich aż 22% odpowiedziało: Dziesięciny. Dlaczego?

Dziesięciny od kilku dobrych lat uchodzą za bardzo niebezpieczne miejsce. Boimy się iść samotnie uliczkami tego osiedla, by nie napotkać potencjalnych napastników: złodziei torebek, dresiarzy szukających zaczepki, pijanej i agresywnej młodzieży. Czy mieszkańcy zgadzają się z tą opinią?
- Mieszkałam 3 lata na Dziesięcinach i nic mnie przykrego nie spotkało, natomiast na Leśnej (mieszkałam 2 lata) często bałam się wracać do domu po zmroku, bo napadnięto tam kilku ludzi w okolicy - komentuje jedna z naszych czytelniczek.
Często kierujemy się jedynie zasłyszanymi stereotypami, a raz przyklejona łatka utrzymuje się przez wiele lat. Może podobnie jest i w tym przypadku?

Drugie miejsce w niechlubnej sondzie zajęły Starosielce (15%) - dzielnica słynąca z dużej ilości mieszkań socjalnych i wielu nieciekawych historii (jak np. niedawno: ciężkie pobicie mężczyzny przez młodocianych przestępców, zabójstwo 57-latka podczas libacji alkoholowej). Zaraz po Starosielcach uplasował się Wysoki Stoczek (12%). Co ciekawe Leśna Dolina, o której niedawno było dość głośno z powodu morderstwa dokonanego na sklepikarzu, nie została oceniona surowo – wraz z osiedlami Przydworcowym i Nowym Miastem otrzymała miejsce 4. z 7% Waszych głosów.

Zdaniem internautów najbardziej przyjaznymi miejscami do zamieszkania w naszym mieście są osiedla Białostoczek oraz Bacieczki TBS.


Przedstawiamy kompletne wyniki sondy:

1. Dziesięciny 22%
2. Starosielce 15%
3. Wysoki Stoczek 12%
4. Nowe Miasto, Przydworcowe i Leśna Dolina 7%
5. Antoniuk 6%
6. Centrum 5%
7. Słoneczny Stok, Zielone Wzgórza i Wygoda 3%
8. Białostoczek i Bacieczki 2%

Paula Ratkiewicz
paula.r@bialystokonline.pl

1545 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39