Najmłodsi podopieczni Caritas wyjechali na wakacje

2013.07.30 00:00
Ponad 180 dzieci z ubogich rodzin spędzi wakacje na koloniach zorganizowanych przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Pierwsza grupa osób - 46 dzieci - wyjechała już do Augustowa.
Najmłodsi podopieczni Caritas wyjechali na wakacje
Fot: Caritas Archidiecezji Białostockiej
Pierwsza grupa dzieci - 46 osób - pojechała już na kolonie do Augustowa

To pierwszy z czterech turnusów zorganizowanych przez Caritas w Białymstoku. Na dzieci czeka rejs statkiem, przejażdżka kolejką wąskotorową, wyprawa do Studzienicznej, gry, zabawy, rozgrywki sportowe i ogniska. Zaplanowane są też dni tematyczne, podczas których dzieci zapoznają się z kulturą regionu, postaciami biblijnymi, przygotują przedstawienie, nauczą się żołnierskich piosenek, a także poznają zwyczaje Indian.

Kolonie Caritas organizowane są dla dzieci, które nie mają możliwości wyjazdu na wakacje ze swoimi rodzicami ze względu na trudną sytuację materialną. Wśród kolonistów znajdują się podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i środowiskowych oraz młodzież objęta programem "Skrzydła". O bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci zadba doświadczona kadra, której należą się szczególne podziękowania za pracę wolontariacką. W tym roku z kolonii skorzysta łącznie 185 dzieci.

- Kolonie finansowane są między innymi z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, darowizn osób indywidualnych i instytucji - mówi Bogumiła Maleszewska z biura prasowego Caritas w Białymstoku.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1217 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39