Najpierw była dyskwalifikacja, a później upadek. Finały bez Maliszewskiej

2021.11.27 17:32
W Dordrechcie trwają kolejne zawody Pucharu Świata w short-tracku. Rozgrywanej w holenderskim mieście imprezy dobrze nie będzie wspominać Natalia Maliszewska. Białostoczanka zmagania na 500 m zakończyła bowiem poza czołową "8".
Najpierw była dyskwalifikacja, a później upadek. Finały bez Maliszewskiej
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Za Natalią Maliszewską bardzo pracowita sobota (27.11). Polka najpierw startowała w Dordrechcie na 1500 m, ale tam półfinałowy występ zakończył się dyskwalifikacją, a następnie 26-latka zaprezentowała się na swym ulubionym dystansie, czyli tym liczącym 500 m.

Niestety i tu białostoczanka nie zdołała zameldować się w wielkim finale. W trakcie półfinałowego biegu Maliszewska popełniła błąd, co poskutkowało upadkiem. Taki przebieg wydarzeń sprawił, że Natalia została sklasyfikowana na pozycji numer 9. Niestety bardzo niska lokata oznacza, że zawodniczka Juvenii Białystok nie będzie miała szansy, by po raz drugi w swej karierze wywalczyć Puchar Świata.

Przypomnijmy, że podczas poprzednich zawodów Maliszewska w zmaganiach na 500 m dwukrotnie znalazła się na podium (1. miejsce w Pekinie i 2. w Nagoi) oraz była 6. w Debreczynie.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

837 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39