Najwięksi europejscy kompozytorzy. Recital przy Podleśnej

2019.05.23 10:36
Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na recital fortepianowy Mariusza Ciołko. Odbędzie się on w piątek (24.05).
Najwięksi europejscy kompozytorzy. Recital przy Podleśnej
Fot: pixabay.com

Artysta zaprezentuje niezwykłe interpretacje utworów największych europejskich kompozytorów: Sonatę fortepianową E-dur op. 109 Ludwiga van Beethovena, Fantazję f-moll op. 49 i Scherzo b-moll op. 31 Fryderyka Chopina oraz Wariacje i fugę B-dur na temat Händla op. 24 Johannesa Brahmsa.

Mariusz Ciołko jest absolwentem klasy fortepianu prof. B. Kawalli w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem). Od 1997 r. pracuje na białostockiej Filii Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Filia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku) jako asystent, a następnie adiunkt w klasie prof. W. Raczkiewicza. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego sztuki muzycznej, w 2014 r. zaczął prowadzić klasę fortepianu na białostockiej uczelni. Od 2016 r. pełni też funkcję kierownika Zakładu Pedagogiki Fortepianu, Klawesynu i Organów oraz prowadzi klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Od 2018 r. pracuje także w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie.

Już jako student II roku wystąpił w Filharmonii Narodowej, gdzie był pierwszym wykonawcą Ronda koncertowego na fortepian i orkiestrę M. Małeckiego, które wraz z Błękitną rapsodią G. Gershwina nagrał dla Telewizji Polskiej. Występuje w kraju i za granicą (Litwa, Białoruś, Liban). Kilkakrotnie koncertował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Warszawie. Występował z takimi muzykami jak M.J. Błaszczyk, M. Nałęcz-Niesiołowski, T. Strahl, P. Kusiewicz. \

W 1999 r. z okazji 150. rocznicy śmierci F. Chopina nagrał dla ośrodka TVP w Białymstoku cykl utworów tego kompozytora. W 2017 r. nagrał dla wytwórni DUX płytę z utworami fortepianowymi R. Maciejewskiego. Jest także zapraszany do udziału w pracach jury zagranicznych i krajowych konkursów pianistycznych.

Początek koncertu, który odbędzie się w sali przy ul. Podleśnej o godz. 19.00. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Recital fortepianowy Mariusza Ciołko

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1522 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39