Największy w Europie cykl imprez sportowych dla przedszkolaków zawita do Białegostoku

2017.02.23 11:43
W dniach 27-28 lutego w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017, czyli największe na naszym kontynencie zawody sportowe dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Największy w Europie cykl imprez sportowych dla przedszkolaków zawita do Białegostoku
Fot: Grupa Azoty Przedszkoliada Tour

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to cykl ogólnopolskich imprez ruchowych dla najmłodszych, które mają na celu promowanie wśród dzieci sportowego trybu życia. Poprzez zabawy ruchowe z piłką organizatorzy pragną przeciwdziałać otyłości, zapobiegać zwolnieniom z WF-u, promować ideę fair play oraz wszechstronny rozwój fizyczny, a także uczyć współpracy w grupie. To też doskonała okazja do nauki dzieci podstaw gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną.

W tym roku – w ramach cyklu – odbędzie się 35 imprez w 23 lokalizacjach na terenie całej Polski. Wydarzenie to nie ominie także Białegostoku. Grupa Azoty Przedszkoliada Tour zawita do stolicy Podlasia już w najbliższy poniedziałek (27.02). Dwudniowa akcja, której maskotką jest czerwony Kangur, gościć będzie w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej.

Przewiduje się, że w tegorocznym cyklu weźmie udział aż 10 tys. przedszkolaków z całego kraju, w tym 800-osobowa grupa dzieci z powiatu białostockiego.

Na najmłodszych – oprócz sportowych zmagań – czekać będą także zabawy z żółto-czerwoną Pszczółką, która potowarzyszy Kangurowi, oraz możliwość spotkania i rozmowy z futbolistami Lowlanders Białystok czy też hokeistami lokalnej Husarii. Każdy z przedszkolaków – na koniec imprezy – zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem i dyplomem.

Start poniedziałkowego wydarzenia zaplanowany jest na godz. 9.30.

Patronem medialnym imprezy jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1363 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39