Napadli go po zakrapianym spotkaniu. Jeden z agresorów został już zatrzymany

2021.08.06 16:02
Po wypełnionym alkoholem spotkaniu dwóch mężczyzn napadło swojego kompana od kieliszka. Jeden z nich zaczął go kopać i zażądał pieniędzy. Kiedy pokrzywdzony odmówił, agresorzy siłą zabrali mu ponad 1500 zł. Jeden z napastników jest już w rękach policji.
Napadli go po zakrapianym spotkaniu. Jeden z agresorów został już zatrzymany
Fot: podlaska policja

W miniony piątek (30.07) do dyżurnego policji dotarła informacja o rozboju, do którego miało dojść dzień wcześniej na jednej z łomżyńskich ulic.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że wybrał się do znajomego, u którego już było dwóch znanych mu mężczyzn. Wszyscy razem pili alkohol. Po pewnym czasie pokrzywdzony wyszedł z mieszkania. Chwilę później poczuł uderzenie w głowę, po którym upadł na chodnik. Zobaczył wówczas dwóch mężczyzn, z którymi wcześniej pił alkohol. Jeden z napastników zaczął go kopać i zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony odmówił. Agresorzy siłą zabrali mu gotówkę. Mężczyzna stracił ponad 1500 zł.

Dzięki dokładnemu rysopisowi napastników mundurowi szybko ustalili ich tożsamość. Jeden z podejrzanych został zatrzymany trzy dni później. Zgromadzony w tej sprawie materiał pozwolił przedstawić mu zarzut rozboju. Decyzją sądu 24-letni łomżanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie funkcjonariusze podkreślają, że zatrzymanie drugiego z napastników jest już tylko kwestią czasu.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1412 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39