Narkotyki w bmw. Policjanci zatrzymali też dilera

2014.10.27 00:00
Policjanci zabezpieczyli środki odurzające o wartości ponad 1,3 tys. zł. Dwóch 18–latków przewoziło je w swoim aucie.
Narkotyki w bmw. Policjanci zatrzymali też dilera
Fot: KWP Białystok

Augustowscy policjanci poddali kontroli drogowej bmw. Funkcjonariusze podejrzewali, że samochodem mogą być przewożone środki odurzające. Podejrzenia okazały się słuszne.

W wyniku przeszukania, przy jednym z pasażerów auta policjanci znaleźli słoik z zawartością 35 gram zielonego suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że może to być marihuana. Następnie funkcjonariusze dokonali przeszukania domu 18–latka, gdzie znaleźli wagę miligramową oraz zapinane strunowo torebki. Dodatkowo szczegółowa kontrola drogowa auta, którym jechał 18-latek, wykazała, że nie posiada on odpowiedniej kategorii prawa jazdy, wymaganej do kierowania samochodami osobowymi, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych.

W związku z powyższym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta, a na jego kierowcę nałożyli 300 zł mandatu. Udało się także ustalić dilera, od którego nastolatek zakupił narkotyki. Mężczyźni spędzili noc w policyjnej izbie zatrzymań, następnie ich przesłuchano i zwolniono. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1502 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39