Narodowe czytanie i kiermasz książek po 2 zł. Już w ten weekend

2023.09.07 11:00
Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę (9 września) w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Kultowemu wydarzeniu będzie towarzyszyć kiermasz ksiażek.
Narodowe czytanie i kiermasz książek po 2 zł. Już w ten weekend
Fot: Województwo Podlaskie / Facebook

Narodowe Czytanie to akcja, która ma swoje początki w 2012 roku. Od pierwszej edycji zyskała uznanie i fanów. W tegorocznej edycji czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

To powieść, która ukazała się w 1888 roku. Jej wartość literacka, barwne opisy, wyraziste postaci oraz odwołania historyczne, sprawiły że dzieło to jest często porównywane do epickiego poematu "Pana Tadeusza" autorstwa Adama Mickiewicza. Powieść ta zdobyła ogromne uznanie recenzentów, zachwalano jej połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi oraz przemyślaną kompozycję. "Nad Niemnem" jest obecnie uważane za jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej.

W godzinach porannych rozpocznie się kiermasz książek, na którym będzie można znaleźć ciekawe pozycje za jedyne 2 złote. W trakcie, Instytucje Kultury Województwa Podlaskiego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przygotują prezentacje swoich działań. Krótko po tym odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Narodowego Czytania i będzie to moment, w którym wszyscy uczestnicy będą mogli zanurzyć się w atmosferze wspólnego czytania literatury.

Fragmenty "Nad Niemnem" będą odczytywane przez publiczność. To szansa dla tych, którzy zechcą podzielić się swoim głosem i umiejętnościami aktorskimi. Za ten odważny krok czekają atrakcyjne nagrody, takie jak bilety do teatrów, opery oraz bezpłatne wejściówki do muzeów biorących udział w akcji.

Nie tylko literatura będzie dominować podczas wydarzenia. Po południu, uczestnicy Narodowego Czytania będą mieli wyjątkową okazję skorzystać z bezpłatnego wejścia na taras widokowy Opery i Filharmonii Podlaskiej. Aby dopełnić wydarzenie, koncepcję artystyczną, scenariusz oraz reżyserię przygotował Rafał Supiński, ceniony aktor i wokalista Opery i Filharmonii Podlaskiej. Oprawa muzyczna zostanie zapewniona przez Maxa Fedorova. Imprezę poprowadzi z kolei Dominik Sołowiej, znany dziennikarz, publicysta i krytyk literacki.

Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę (9.09) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Więcej informacji: Narodowe Czytanie

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

933 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39