Natalie Portman jako "Czarny łabędź" w Klubie Sztuki OiFP

2012.03.31 00:00
Niedzielne spotkanie z cyklu "Muzyka łagodzi obyczaje" w Operze i Filharmonii Podlaskiej to gratka dla ambitnego i mocnego kina. Pokazany zostanie "Czarny łabędź" Darrena Aronofsky'ego z nagrodzoną Oscarem kreacją Natalie Portman.
Natalie Portman jako "Czarny łabędź"  w Klubie Sztuki OiFP
Fot: materiały dystrybutora

"Czarny łabędź" to wyjątkowy obraz filmowy prezentowany podczas inauguracji 67.Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2010 roku. Reżyser Darren Aronofsky - "jeden z najuważniejszych kronikarzy ludzkich obsesji" - ukazuje moment, w którym nowojorska opera wystawia balet "Jezioro łabędzie". Reżyser Thomas Leroy (Vincent Cassel) decyduje się na zastąpienie dotychczasowej primabaleriny Beth MacIntyre (Winona Ryder) młodszą baletnicą Niną (Natalie Portman). Rywalizacja między nimi bardzo szybko zmieni się nieoczekiwanie w skomplikowaną i pełną dwuznaczności relację, ujawniając ciemną stronę osobowości jednej z tancerek.
 
Historia jest intrygująca z uwagi na fakt, że przedstawione w niej zostały wydarzenia z życia i kariery baletowej Diany Wiszniowej - rosyjskiej baletnicy, primabaleriny w Teatrze Marińskim w Rosji i American Ballet Theatre w Stanach Zjednoczonych.

Film był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Prezentowano go m.in. na festiwalach filmowych w Toronto i Londynie. Za swoją wybitną kreację Natalie Portman została uhonorowana Oscarem.

Pokaz odbędzie się w niedzielę, 1 kwietnia o godz. 16 w Sali Kameralnej OiFP. Wstęp wolny.

Przeczytaj także recenzję filmu Czarny łabędź i taniec wyzwolenia

za: Filmweb.pl

MAG

1247 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39