Nauczyciel zderza się z brutalnymi realiami szkoły. Co z tego wynika?

2024.01.30 10:18
Już niebawem na scenie Nie Teatru wystąpi Marek Cichucki, aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Wcieli się on w rolę głównego bohatera w spektaklu "Belfer".
Nauczyciel zderza się z brutalnymi realiami szkoły. Co z tego wynika?
Fot: Materiały organizatora

Spektakl z udziałem Marka Cichuckiego "Belfer" będzie prezentowany na deskach Nie Teatru w niedzielę (4 lutego).

Spektakl z udziałem Marka Cichuckiego: "Belfer"

"Belfer" to dramat autorstwa Jean-Pierre’a Dopagne'a, który przenosi w świat uczącego z powołania pedagoga, który stawia czoło codziennej rzeczywistości pełnej wyzwań. Monolog tytułowego "Belfra" to niekiedy trudne, wręcz brutalne, ale zarazem prawdziwe słowa, które zdobyły popularność na scenach teatralnych w wielu krajach.

To nie tylko spektakl, lecz podróż w głąb duszy nauczyciela, który zaczyna swoją karierę z misją formowania młodego pokolenia. Jednak, gdy nauczyciel napotyka nauczanych, dla których ideały są jedynie zbędnym balastem, jego poetycka natura musi stawić czoła brutalnej rzeczywistości. Sztuka ta prowokuje do dyskusji i stawia pytania dotyczące relacji nauczyciel-uczeń, źródeł przemocy, kontaktów interpersonalnych, potrzebie wyrażania siebie oraz posiadania wzorców i ideałów.

Marek Cichucki to obecnie aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Od 2013 roku pełni funkcję nauczyciela kontraktowego, jednocześnie będąc trenerem programu Odyseja Umysłu. W 2016 roku zdobył kwalifikacje trenera dramy stosowanej I stopnia. Marek Cichucki zdobywał doświadczenie zawodowe na licznych scenach teatralnych, m.in. w Łodzi, Warszawie, Katowicach, Pradze i St. Petersburgu.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na spektakl. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Spektakl z udziałem Marka Cichuckiego: "Belfer"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39