POLECAMY
Znaleziono 4730 wiadomości
Kategoria
Nauka 2013.06.20 00:00
W dniach 21-23 czerwca odbędzie się 10. edycja Forum Amerykanistycznego organizowanego przez Uniwersytet w Białymstoku. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest "American Dream".
W piątek (21.06) na Politechnice Białostockiej odbędzie się konferencja pt. "Zielony Białystok".
Nauka 2013.06.19 00:00
W czwartek (20.06) o godz. 13 w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Dariuszem Kiełczewskim - naukowcem, ekonomistą, filozofem i prozaikiem.
Zakup kompletu nowych podręczników szkolnych wiąże się dla rodziców z wydatkami rzędu kilkuset złotych. Kiermasze używanych książek są atrakcyjną alternatywą dla wysokich cen w księgarniach.
Nauka 2013.06.18 00:00
Ponad 600 białostoczan wzięło udział w tegorocznej edycji Wielkiego Testu Języka Angielskiego, która odbyła się 9 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Średni wynik dla naszego miasta to poziom B2.
Białostockie Centrum Motoryzacyjne Martom ogłosiło konkurs dla najmłodszych. Dzieci mają wykonać prace plastyczne, które będą przedstawiały ich wizję bezpiecznych wakacji.
Rusza dodatkowy nabór wniosków w ramach V edycji Rządowego programu "Radosna szkoła". Placówki, które chciałyby doposażyć klasy w zabawki albo wybudować nowy plac zabaw, mają jeszcze szansę na dofinansowanie.
Z badań, jakie na białostockich maturzystach przeprowadzili socjolodzy z Uniwersytetu w Białymstoku wynika, że maturzyści w coraz mniejszym stopniu wierzą w to, że tytuł magistra pomoże w odnalezieniu się na rynku pracy, zaś przyszłość zależy od nich samych.
Nauka 2013.06.17 00:00
Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród 57 nauczycieli nie zabrakło także przedstawicieli podlaskich uczeni.
Do gimnazjum i liceum w Zespole Szkół Społecznych przy ulicy Fabrycznej w Białymstoku dołączy podstawówka. Póki co będzie to jedna klasa.
Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku spadł w rankingu "Rzeczpospolitej", zajmując 3. miejsce wśród wydziałów kształcących palestrę. W poprzedniej edycji był na pierwszej pozycji.
Nauka 2013.06.16 00:00
Można było obejrzeć ptaki, skosztować larwy mącznika, a nawet… wpaść do bagna. Uniwersytet w Białymstoku zaprezentował się na Stadionie Narodowym podczas 17. Pikniku Naukowego. Była to jedyna instytucja naukowa z regionu podlaskiego, jaka brała udział w imprezie.
Nauka 2013.06.15 00:00
Uniwersytet w Białymstoku będzie jedyną uczelnią z Podlasia, która w sobotę (15.06) zaprezentuje się na Stadionie Narodowym podczas Pikniku Naukowego Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik.
Nauka 2013.06.14 00:00
W poniedziałek (17.06) w Best Western Hotel Cristal w Białymstoku odbędą się bezpłatne warsztaty dla nauczycieli dotyczące nauczania przedlekcyjnego.
Rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, prof. dr hab. Józef Szabłowski otrzymał nagrodę "Aurea Praxis".
W piątek (14.06) studenci Uniwersytetu w Białymstoku odwiedzą koszary 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Według szacowań resortu edukacji od nowego roku szkolnego w całym kraju pracę straci aż 7 tysięcy nauczycieli. W Podlaskiem zwolnionych zostanie 660 szkolnych belfrów, zaś w samym Białymstoku - ok. 300.
Nauka 2013.06.13 00:00
Do końca czerwca szkoły mogą zgłaszać kandydatury uczniów do stypendiów prezydenta na rok szkolny 2013/2014.
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej od pewnego czasu boryka się z dużymi problemami finansowymi spowodowanymi niżem demograficznym, a dokładniej – brakiem studentów. Uczelnię w złej kondycji przejęła spółka Professional Quality Education z podwarszawskiego Józefowa.
Management of Innovation and Business Development - to nowa specjalność w języku angielskim na kierunku zarządzanie II stopnia.
Aktualności 19:00
Drogówka 16:40
Kultura i Rozrywka 15:00
Turystyka 14:40
Sport 14:40
Aktualności 14:30
Sport 13:23
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji