Naukowe show. Jak zrobić baterie z cytryny?

2010.05.27 00:00
W ramach projektu "Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie" został zorganizowany OmNIBus czyli naukowe show, przygotowane przez naukowców z Politechniki Poznańskiej. 28 maja zawita do Białegostoku.
Naukowe show. Jak zrobić baterie z cytryny?
Fot: materiały organizatora
Uczestnicy pokazów dowiedzą się m.in jak zrobić baterie z cytryny

Ten innowacyjny sposób nauczania w zeszłym roku cieszył się niezwykłą popularnością. Dlaczego? Ponieważ Omnibus to "żywy", interaktywny pokaz doświadczeń, w którym wszyscy ochotnicy mogą uczestniczyć i uczyć się poprzez zabawę. Skierowany jest przede wszystkim do uczniów gimnazjów.

Uczniowie, którzy wezmą udział w pokazach, staną się na chwilę prawdziwymi naukowcami i będą mieli możliwość asystować podczas tych niezwykłych eksperymentów. Głównym celem pokazów jest nauka. A nauka wcale nie musi być nudna.

W tym roku wykłady odbędą się pod tytułem "Śladami elektronu wędrowniczka". Młodzież podczas spotkań dowie się wielu ciekawostek np. ile kosztuje piorun, kiedy włosy "staja dęba" albo jak zbudować "alarm doskonały". Omnibus doświadczeń to wspaniałe uzupełnienie programu zajęć o wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych.

Naukowe show odbędzie się 28 maja o godz. 13 w Towarzystwie Naukowym Organizacji i Kierownictwa w Białymstoku przy ul. Jagienki 4.Wstęp wolny.

Projekt jest wspierany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a dofinansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

MAG

1519 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39