Nawadnianie ogrodów Białystok - ACER Ogrody

dodane dnia: 2021-12-22 przez: ACER Konrad Wójcik
Termin promocji: 2021-12-22 - 2031-12-22
Systematyczne, a w przypadku niektórych roślin nawet codzienne podlewanie – tego wymaga w sezonie każdy ogród. Nie wszyscy jednak mają możliwość albo chęć konsekwentnie dostosować się do tego typu obowiązków. Wyjściem z sytuacji, zapewniającym cykliczne, dokładnie zaplanowane dostarczanie wody roślinom, jest założenie systemu nawadniającego.

System dopasowany do potrzeb Twoich roślin

Z naszego doświadczenia wynika, że systemowe nawadnianie ogrodów są to rozwiązania przydatne i ułatwiające pielęgnację zieleni przy domu lub wokół siedziby firmy. Co ważne, ich obsługa jest mało absorbująca. W zależności od wybranego rodzaju oraz modelu, system wystarczy zaprogramować raz w sezonie (ewentualnie później raz na kilka tygodni skontrolować te ustawienia i dostosować je do warunków pogodowych) lub włączać i wyłączać raz albo dwa razy w ciągu dnia.

Trzeba jednak pamiętać, że komfort użytkowania zapewniają tylko dobrze zaprojektowane i fachowo zamontowane instalacje i urządzenia do nawadniania ogrodów. W Acer Ogrody proponujemy:

Zraszacze. To rozwiązanie przede wszystkim do podlewania trawników oraz rabatek z niskimi roślinami. Sprawdzają się również przy grządkach z warzywami. Do podlewania niewielkich powierzchni używa się zwykle zraszaczy statycznych, do większych - zraszaczy rotacyjnych. Podlewanie trawników, rabat, klombów można zaplanować tak, aby urządzenie pobierało odpowiednią ilość wody i zapewniało roślinom stałą dawkę nawodnienia. Co ważne, zraszacze bez problemu można przenosić, dlatego nie jest konieczne zapełnianie tymi urządzeniami całej posesji. Regulacja odbywa się z użyciem prostych w obsłudze suwaków oraz pokręteł.
Linie kroplujące. Są to specjalne rurki o niewielkiej średnicy, z równomiernie rozłożonymi otworami, przez które przedostaje się woda. Linie kroplujące zapewniają dostarczenie wody bezpośrednio do korzeni, ale instalację tego systemu warto zaplanować jeszcze przed posadzeniem lub posianiem roślin, zwłaszcza jeśli wybiera się wersję linii układaną pod powierzchnią ziemi (inna możliwość to ułożenie przewodów bezpośrednio na ziemi). Bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania dają możliwość dokładnego zaprogramowania ilości pobranej wody i terminu (na przykład godziny siódmej rano w każdego dnia powszedniego) włączenia się urządzeń służących do nawadniania ogrodów. Niektóre systemy są wyposażone w czujki, dzięki którym system nie włącza się, gdy na przykład pada deszcz.
Krany. Te montowane na podwórku, służące do podłączenia szlauchu, to najprostsze, ale ponadczasowe i wciąż chętnie wybierane rozwiązanie.

Decyzję o sposobie na systematyczne nawadnianie ogrodów warto podjąć jeszcze na etapie tworzenia projektu zagospodarowania posesji, gdyż w niektórych systemach część instalacji znajduje się pod ziemią.

Więcej informacji o nawadnianiu ogrodów na stronie https://acerogrody.pl/nawadnianie-ogrodow/

Nawadnianie ogrodów zleć specjalistom

W opinii naszych Klientów zautomatyzowane systemy nawadniania to wygodne rozwiązanie. Ważne tylko, by wszystko było zaprojektowane i zainstalowane zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej. Specjalistom warto też zlecić ewentualną konserwację, programowanie i obsługę systemu. Działamy na terenie Białegostoku i innych miejscowości z województwa podlaskiego.

613 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39