"Nie pozwólmy sfałszować wyborów". Będzie manifestacja na rynku

2023.07.28 10:26
Manifestacja odbędzie się w sobotę (29.07) na białostockim Rynku Kościuszki.
"Nie pozwólmy sfałszować wyborów". Będzie manifestacja na rynku
Fot: Malwina Witkowska

Podlaski oddział Komitetu Obrony Demokracji organizuje manifestację "Nie pozwólmy sfałszować wyborów".

"W Polsce jest ponad 27 tys. obwodowych komisji wyborczych. I to w nich są jedyne możliwości fałszowania wyników. Obecna władza nie szanuje prawa. Mamy podstawy, by jej nie ufać. Dopilnujmy więc, by wybory były uczciwe. By nie było "cudów nad urną" konieczna jest kontrola wyborów" - przekazali organizatorzy.

Jako aktywni obywatele zweryfikują sposób przeprowadzenia i wyniki wyborów – niezależnie od oficjalnego, państwowego systemu wyborczego. Obserwatorem może zostać każdy, kto skończył 18 lat.

Celem akcji "Przypilnuj wyborów" jest stworzenie największego obywatelskiego ruchu obserwującego wybory. Organizatorzy chcą mieć pewność, że żaden z oddanych głosów nie został pominięty.

"Najbliższe wybory są bardzo ważne dla przyszłości Polski. Musimy mieć pewność, że zostaną przeprowadzone uczciwie. Członkowie komisji oraz mężowie zaufania są zobligowani do monitorowania przebiegu wyborów oraz upewnienia się, że wszyscy wyborcy mają zapewnioną tajność głosowania. Chcemy, aby nadchodzące wybory przebiegły zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa" - poinformowała Koalicja Obywatelska.

Politycy z Koalicji Obywatelskiej uważają, że zadaniem społeczeństwa jest pilnowanie, aby proces wyborczy był jak najbardziej przejrzysty, uczciwy i wolny od wszelkich manipulacji. Ich zdaniem, przeprowadzenie uczciwych wyborów jest niezbędne, aby obywatele mieli pewność, że ich głosy mają realny wpływ na kształtowanie przyszłości kraju. Obywatele muszą wiedzieć, że ich głosy nie zostaną zignorowane ani zafałszowane przez działania nieuczciwych jednostek czy grup interesów.

Manifestacja odbędzie się w sobotę (29.07) o godz. 17:00 na białostockim Rynku Kościuszki, koło ratusza, od strony fontanny.

Wciąż można się zgłaszać do akcji "Pilnuję wyborów". Formularz rejestracyjny dostępny jest: TUTAJ.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1802 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39