Nie wszyscy mają wesołe święta. Zbliża się Zbiórka Żywności dla ubogich

2017.11.30 08:06
Federacja Polskich Banków Żywności organizuje zbiórkę jedzenia na najuboższych rodzin. W najbliższy weekend można więc będzie spotkać wolontariuszy z koszykami.
Nie wszyscy mają wesołe święta. Zbliża się Zbiórka Żywności dla ubogich
Fot: bankizywnosci.pl

Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się rokrocznie w kilkudziesięciu miejscowościach w całym kraju. W najbliższy weekend (od 1-3.12) w sklepach Carrefour można będzie spotkać wolontariuszy zbierających produkty spożywcze.

Do przygotowanych specjalnie koszy można będzie wkładać żywność, która trafi do ubogich. Najlepiej, aby były to produkty z długim terminem przydatności, a więc cukier, mąka, olej, konserwy, bakalie, przetwory.

Jako że zbliżają się święta Bożego Narodzenia, z pewnością mile widziane będą też słodycze, które wiele radości sprawią zarówno tym młodszym, jak i starszym obdarowanym.

W tym roku w akcję włączyło się ponad 55 tys. wolontariuszy z całej Polski.

Zebraną żywność Bank Żywności przekazuje lokalnym organizacjom społecznym. Produkty trafiają więc m.in. do domów samotnej matki, hospicjów, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni dla bezdomnych, jadłodajni dla ubogich, świetlic środowiskowych i domów dziecka.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

824 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39