Nie zatrzymał się do kontroli i chciał przejechać policjanta. Paweł Ł. oskarżony

2014.10.28 00:00
Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi Ł. Mężczyzna, kierując swoim volkswagenem, najpierw nie chciał zatrzymać się do kontroli, a kiedy to zrobił to próbował przejechać policjanta.
Nie zatrzymał się do kontroli i chciał przejechać policjanta. Paweł Ł. oskarżony
Fot: Archiwum

Sprawa dotyczy zdarzenia z połowy czerwca bieżącego roku. Wtedy właśnie Paweł Ł. prowadził swojego volkswagena, kiedy w miejscowości Łupianka Stara koło Łap Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli. Mundurowi znali już dobrze kierowcę, kilkukrotnie orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale nic to nie dało. Funkcjonariusze musieli wyprzedzić auto Pawła Ł. i zajechać mu drogę, żeby go zatrzymać. Kiedy mundurowi wyszli z radiowozu, to Paweł Ł. mocno nadepnął na gaz i ruszył na funkcjonariuszy. Omal nie przejechałby jednego z nich, gdyby policjant nie odskoczył na bok.

Mężczyzna uciekł policjantom. Dopiero kiedy na miejsce sprowadzono psa tropiącego, udało się znaleźć Pawła Ł. Mężczyzna był w swoim domu. Oskarżony przyznał się do tego, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ale zaprzecza, że chciał przejechać policjanta. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Białymstoku, a Paweł Ł. odpowie za czynną napaść na policjanta przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1344 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39