Nie zdążyłeś wysłać pakietu wyborczego? Skorzystaj z innych możliwości

2020.07.09 16:30
Jeżeli zgłosiłeś chęć głosowania korespondencyjnego, pakiet wyborczy możesz dostarczyć na kilka sposobów. Ważne, by prawidłowo go uzupełnić i zakleić kopertę.
Nie zdążyłeś wysłać pakietu wyborczego? Skorzystaj z innych możliwości
Fot: Angelika Dorf
Pakiet wyborczy można dostarczyć na kilka sposobów

Jeżeli wybrałeś metodę głosowania korespondencyjnego i nie odesłałeś jeszcze pakietu wyborczego, możesz zanieść kopertę zwrotną do Urzędu Miasta przy ul. Słonimskiej 1 i tam wrzucić go do urny znajdującej się w przedsionku budynku. Możesz to zrobić osobiście bądź poprosić o to inną osobę. Należy zrobić to najpóźniej do 10 lipca (piątek).

Istnieje również możliwość dostarczenia koperty zwrotnej do właściwej obwodowej komisji wyborczej samemu bądź przy pomocy innej osoby w dniu wyborów. W tym przypadku warto skorzystać z wyszukiwarki obwodów

Osoby niepełnosprawne, objęte kwarantanną, izolacją, bądź izolacją domową, mogą oddać głos bezpośrednio podczas odbioru pakietu wyborczego przez wyborcę. Listonosz będzie oczekiwał przed drzwiami na oddanie głosu przez wyborcę oraz pozostawi pod drzwiami lub przed posesją mobilną skrzynkę nadawczą.

Jak prawidłowo zagłosować?

- Oddać głos na karcie do głosowania w sposób określony w informacji znajdującej się na karcie do głosowania;
- Umieścić kartę do głosowania w kopercie oznaczonej "Koperta na kartę do głosowania", po czym ją zakleić;
- Wypełnić oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu;
- Własnoręcznie podpisać się.

Zaklejoną kopertę na kartę do głosowania oraz wypełnione oświadczenie należy włożyć do koperty zwrotnej oznaczonej "Przesyłka wyborcza" i ją zakleić. Niewłożenie oświadczenia do koperty zwrotnej, niepełne wypełnienie go, nieczytelne wpisanie danych lub niepodpisanie oświadczenia, spowoduje, że karta do głosowania zostanie uznana za nieważną i nie będzie uwzględniona przy ustalaniu wyników głosowania.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1023 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39