Nie żyją znany profesor medycyny z Białegostoku i jego żona

2021.06.04 13:32
USK i pacjenci stracili wybitnego specjalistę chorób zakaźnych oraz jego żonę - przedstawicielkę Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Ciała prof. Tadeusza W. Łapińskiego i jego żony znaleziono na ich prywatnej działce. Śledztwo w tej sprawie prowadzi białostocka prokuratura.
Nie żyją znany profesor medycyny z Białegostoku i jego żona
Fot: UMB
Tadeusz W. Łapiński odbiera nominację profesorską

Nie żyją prof. Tadeusz W. Łapiński - uznany specjalista i pracownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz jego żona dr Małgorzata Michalewicz, wieloletni pracownik USK, przedstawicielka Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Małżeństwo zmarło tragicznie 2 czerwca. Śledztwo dotyczące śmierci znanego profesora medycyny i jego żony prowadzi białostocka prokuratura.

Ciała medyków zostały znalezione na ich prywatnej działce w Zajeziercach (gmina Zabłudów).

Prof. Tadeusz W. Łapiński był, jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, wieloletnim nauczycielem akademickim, absolwentem Wydziału Lekarskiego UMB w 1984 r. W tym samym roku rozpoczął pracę w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, a rok później w Klinice Chorób Zakaźnych (obecnie Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii) AMB. W 1988 r. uzyskał specjalizację I stopnia z zakresu chorób wewnętrznych, w 1991 r. specjalizację II stopnia z zakresu chorób zakaźnych, a w 1995 r. specjalizację II stopnia z medycyny morskiej i tropikalnej.

Czterokrotnie otrzymał Nagrodę Zespołową Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Miał też na koncie wiele nagród indywidualnych i zespołowych Rektora AMB/UMB. W 1989 r. obronił pracę doktorską zatytułowaną "Wolne kwasy tłuszczowe w osoczu i trójglicerydy w surowicy krwi w encefalopatii i śpiączce wątrobowej". W 2007 r. otrzymał tytuł dr hab. za rozprawę "Badania nad wskaźnikami programowanej śmierci komórki w zakażeniach wirusowych HBV, HCV i HIV". W 2014 r. postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1373 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39