Nie żyje Jan Kulczyk. Miał 65 lat

2015.07.29 00:00
"Dziś w nocy, w wyniku powikłań pooperacyjnych, w wieku 65 lat, zmarł Jan Kulczyk, największy polski przedsiębiorca" - poinformował Kulczyk Holding SA.
Nie żyje Jan Kulczyk. Miał 65 lat
Fot: wikipedia.org

Przyczyną śmierci jednego z największych polskich biznesmenów były komplikacje po zabiegu kardiologicznym. Przedsiębiorca zmarł w szpitalu w Wiedniu. Jan Kulczyk zostawił po sobie majątek wart aż 15 miliardów złotych.

Kulczyk urodził się w 1950 roku w Bydgoszczy. Był właścicielem przedsiębiorstwa Kulczyk Holding oraz międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Od 2002 roku dzierżył tytuł najbogatszego Polaka, zajmował też 384. pozycję najbogatszych ludzi świata według Forbsa. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 1975 roku posiadał stopień naukowy doktora prawa międzynarodowego.

Kulczyk zajmował się przede wszystkim inwestycjami w takich branżach jak: energetyka, nieruchomości, ropa naftowa i gaz. Jego firma Kulczyk Investments posiadała aż 40% udziałów Neconde Energy Limited – spółce, która wydobywa ropę naftową w Nigerii. Był też współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu. Jan Kulczyk był uznawany za najbardziej aktywnego biznesmena na arenie międzynarodowej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1452 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39