Nielegalny hazard na celowniku KAS. Wysokie kary za lewe automaty

2019.01.30 10:26
7 automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży podczas wspólnych działań przeprowadzonych w ostatnich dniach z policją. Nielegalne urządzenia zostały ujawnione w Nowogrodzie i w Wysokiem Mazowieckiem.
Nielegalny hazard na celowniku KAS. Wysokie kary za lewe automaty
Fot: Podlaska KAS

Skontrolowali prywatną posesję

Najpierw funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policjanci z Łomży skontrolowali jedną z prywatnych posesji w Nowogrodzie (pow. łomżyński).

- Z ustaleń mundurowych wynikało, że na jej terenie mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wytypowanych wcześniej pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili działający automat oraz grającego na nim mężczyznę. Kolejne 2 urządzenia mundurowi znaleźli w garażu znajdującym się na kontrolowanej posesji - informuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Nielegalny hazard w Wysokiem Mazowieckiem

Nielegalne automaty do gier hazardowych funkcjonariusze KAS zabezpieczyli również w Wyskokiem Mazowieckiem podczas wspólnych działań z tamtejszymi policjantami.

W lokalu na terenie miasta, wyposażonym m.in. w monitoring i system selekcji klientów, mundurowi ujawnili 4 działające maszyny oraz gracza prowadzącego grę na jednej z nich.

Wysoka kara za nielegalne automaty

W obu przypadkach automaty zostały zajęte do spraw karnych skarbowych. Oprócz sankcji karnych, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia.

Z odpowiedzialnością z kodeksu karnego skarbowego oraz karą grzywny muszą liczyć się również gracze, którzy uczestniczyli w grach na nielegalnych maszynach.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39