Nieoficjalne wyniki. W Łomży druga tura, ale obecny prezydent z dużą przewagą

2018.10.22 07:49
Według nieoficjalnych, cząstkowych informacji wynika, że w Łomży dojdzie do drugiej tury, w której zmierzą się Mariusz Chrzanowski i jego była zastępczyni - startująca z poparciem PiS – Agnieszka Muzyk.
Nieoficjalne wyniki. W Łomży druga tura, ale obecny prezydent z dużą przewagą
Fot: wikipedia.pl

Druga tura, ale z kim?

Atmosfera w Łomży przed wyborami była dość gorąca. Do wyborów, oprócz urzędującego prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, wystartowała bowiem Agnieszka Muzyk, która pełniła w tej kadencji funkcję jego zastępcy.

Sytuacja była tym ciekawsza, że to właśnie ją - a nie Mariusza Chrzanowskiego, tak jak w poprzednich wyborach - poparło Prawo i Sprawiedliwość. Prezydent jednak i tak postanowił wystartować z własnego komitetu i z tego, co pokazują nieoficjalne wyniki, chyba była to dobra decyzja.

Jak podaje portal mylomza.pl, po zliczeniu głosów z 24 na 32 obwodów Mariusz Chrzanowski ma 44,96% poparcia, Agnieszka Muzyk 22,91%, a niewiele mniej, bo 21,97%, Maciej Borysewicz, czyli kandydat Koalicji Obywatelskiej. W Łomży dojdzie więc prawdopodobnie do drugiej tury, chociaż nie ma jeszcze pewności, kto będzie w niej przeciwnikiem Mariusza Chrzanowskiego.

W Suwałkach raczej wszystko jasne

Do drugiej tury nie dojdzie raczej w Suwałkach, gdzie według nieoficjalnych wyników urzędujący prezydent Czesław Renkiewicz, startujący z własnego komitetu, zdystansował kontrkandydatów, uzyskując ponad 60% głosów. Drugi wynik uzyskał popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Mackiewicz, ale na ten moment wyniósł on zaledwie ok. 20%. Pozostali kandydaci nie przekroczyli progu 10%.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1374 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39