Niespodzianki nie było. Siatkarze BAS-u przegrali, ale są powody do optymizmu

2022.10.23 13:05
W starciu BAS-u Białystok z Chemeko-System Gwardią Bydgoszcz, które rozgrane zostało w hali Szkoły Podstawowej nr 50, zwyciężył faworyt. Goście z woj. kujawsko-pomorskiego pokonali białostocki zespół 3:1.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Terminarz na początku sezonu do łatwych nie należał

Na domowy mecz z silną Gwardią trener BAS-u, czyli Krzysztof Andrzejewski, dokonał w składzie 3 zmian. Na pozycji środkowego Bartłomieja Wójcika zastąpił Jakub Turski, na przyjęciu za Macieja Janikowskiego do pierwszej "6" ponownie wskoczył Adrian Kacperkiewicz, zaś za rozgrywającego Damiana Czetowicza pojawił się Michał Witkoś.

Mimo roszad set inaugurujący sobotnią (22.10) rywalizację nie był dla gospodarzy udany. BAS przegrał go aż 15:25, a i kolejna partia zakończyła się triumfem Gwardii. Tym razem podopieczni Dawida Murka wygrali 25:21.

W 3. secie nastąpiło jednak przełamanie. Białostocka drużyna po zaciętym boju zwyciężyła kolejną odsłonę meczu do 23, dzięki czemu siatkarskie widowisko w hali SP 50 zostało czasowo wydłużone. Kibice mieli nawet prawo sądzić, że dojdzie do tie-breaka, gdyż w 4. partii BAS objął prowadzenie 9:7, lecz później znów do głosu doszli goście, którzy wygrali seta 25:19 i tym samym cały mecz 3:1.

Mimo porażki fani białostockiej ekipy mają powody do optymizmu, ponieważ teraz przed siatkarskim zespołem z naszego miasta jest seria spotkań z teoretycznie słabszymi przeciwnikami, a na dodatek do gry po kontuzji wrócił kapitan BAS-u - Maciej Naliwajko. 32-letni przyjmujący rozegrał w sobotę niecałe 3 partie, zmieniając w 2. secie Karola Rawiaka.

W następnej kolejce Tauron 1. Ligi białostocki klub zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Poległy również panie

Warto wspomnieć, że w sobotę na parkiet wyszły także siatkarki BAS-u. Niestety zawodniczki trenowane przez Sebastiana Grzegorka nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z Solną Wieliczka i domowy pojedynek z tym rywalem przegrały 0:3. Poszczególne sety kończyły się do 19, 21 oraz ponownie 21.

W tej chwili BAS zajmuje w I-ligowej tabeli 9. miejsce. Drużyna ze stolicy Podlasia w 5 rozegranych spotkaniach zdobyła 6 punktów (2 zwycięstwa, 3 porażki). Następnym przeciwnikiem białostoczanek będzie znajdująca się na przedostatniej pozycji Wieżyca 2011 Stężyca.