Niespodziewana zmiana miejsc w Łomży. PiS nie poprze obecnego prezydenta

2018.06.27 08:36
Agnieszka Muzyk, a nie obecny prezydent Mariusz Chrzanowski został oficjalnym kandydatem PiS na to stanowisko w najbliższych wyborach. Miesiąc wcześniej kandydatka odeszła z łomżyńskiego ratusza, gdzie była zastępcą prezydenta.
Niespodziewana zmiana miejsc w Łomży. PiS nie poprze obecnego prezydenta
Fot: wikipedia.pl
W łomżyńskim ratuszu po wyborach dojdzie do zmiany gospodarza?

Pod koniec maja pojawiła się informacja, że Agnieszka Muzyk (PiS), wiceprezydent Łomży przestaje pełnić swoją funkcję, którą sprawowała od 2014 roku. Oficjalnych powodów nie podano, spekulowano jednak, że została odwołana, ponieważ planowała wystartować w najbliższych wyborach na prezydenta z własnego komitetu.

Okazało się jednak, że nie będzie musiała zakładać nowego ugrupowania, bo to ona a nie obecny prezydent, także wywodzący się z PiS – Mariusz Chrzanowski otrzyma poparcie partii w wyborach. Ta informacja zapadła podczas komitetu politycznego partii, który odbył się we wtorek (26.06) Co ciekawe, jeszcze w poniedziałek (25.06) szef partii w regionie Krzysztof Jurgiel zapowiadał, że będzie rekomendować właśnie Chrzanowskiego na kandydata. Jak widać, pozycja byłego już ministra musiała w ostatnim czasie osłabnąć, ponieważ nieoficjalnie mówiło się też, że był on przeciwnikiem kandydatury na prezydenta Białegostoku Jacka Żalka.

Barbara Muzyk jest doktorem socjologii, a tytuł uzyskała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W trakcie kariery zawodowej pracowała m.in. w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży czy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości.

Podczas wtorkowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości miały zapaść także decyzję odnośnie liderów list do sejmików. Na razie jednak nie pojawiły się żadne informacje na ten temat.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1271 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39