Nietypowe warsztaty. Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci mogą liczyć na wsparcie

2019.04.16 08:45
Fundacja "Pomóż Im" organizuje bardzo nietypowe i potrzebne zarazem warsztaty dla rodziców, którzy mają chore lub niepełnosprawne dzieci.
Nietypowe warsztaty. Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci mogą liczyć na wsparcie
Fot: pixabay.com

Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci potrzebują wsparcia

Rodzice, którzy dowiadują się, że ich nienarodzone dziecko będzie chore, często nie wiedzą, co zrobić, gdzie się udać i gdzie szukać jakiejkolwiek pomocy i wsparcia. To bardzo trudne chwile, a przecież już samo bycie rodzicem nie jest łatwym zadaniem. Choroba czy niepełnosprawność dziecka komplikuje wiele spraw. Jak więc sobie z tym radzić? Odpowiedzi na to pytanie udzielą specjaliści podczas warsztatów "Moc jest w Tobie" organizowanych z inicjatywy Fundacji "Pomóż Im".

Zajęcia są skierowane do rodziców mających niepełnosprawne lub przewlekle chore dzieci i mieszkają w Białymstoku. Podczas 5-godzinnych warsztatów uczestnicy nauczą się, jak radzić sobie ze stresem, poznają zasady skutecznej komunikacji, nauczą się budować relacje w rodzinie i dbać o siebie oraz swoje poczucie wartości.

- Celem warsztatów jest wzmocnienie rodziców, którzy na co dzień zajmują się chorymi
i niepełnosprawnymi dziećmi – mówi Ewa Sadowska, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im". - Opieka nad dziećmi przewlekle chorymi jest wyczerpująca, wymaga od rodziców ogromnych pokładów cierpliwości i siły, których często zaczyna brakować. Dlatego też chcemy wesprzeć takich rodziców, przekazać im wiedzę i umiejętności, które pomogą im skuteczniej zmagać się z trudnościami związanymi z chorobą dzieci – dodaje.

Pilotażowe zajęcia okazały się sukcesem

Takie pilotażowe warsztaty już miały miejsce i wzbudziły duże zainteresowanie wśród rodziców.

– Pilotażowo warsztaty "Moc jest w Tobie" przeprowadziliśmy wśród rodziców małych pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku i cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych o warsztatach od ich uczestników, co skłoniło nas do wyjścia z ofertą takich zajęć do szerszego grona osób – tłumaczy wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

Dzięki dofinansowaniu warsztatów ze środków z budżetu Miasta Białegostoku udział w nich jest bezpłatny. Zaplanowane są na maj i czerwiec. Liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły pod numerem telefonu: 85 66 22 003.

Zobacz też: Warsztaty dla rodziców "Moc jest w Tobie"

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1646 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39