Nietypowe wpadki. Jednego nie rozpoznała "ciocia", inny szedł przez przejście z telefonem

2022.07.01 16:54
Podlaska policja zatrzymała w czwartek (30.06) dwóch sprawców przestępstw, którzy "wpadli" z zupełnie błahych powodów.
Nietypowe wpadki. Jednego nie rozpoznała "ciocia", inny szedł przez przejście z telefonem
Fot: KMP Łomża
Policyjny pies Parkiet wywęszył amfetaminę

Najpierw funkcjonariusze z patrolówki na jednej z ulic w Kolnie zauważyli 38-latka, który korzystał z telefonu komórkowego przechodząc przez przejście dla pieszych. Jak się okazało, w swoim portfelu miał foliową torebkę z zawartością suszu oraz zawiniątko foliowe, w którym był biały proszek. Badania narkotesterami wykazały, że jest to marihuana i amfetamina.

38-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenie.

Z kolei policjanci z Piątnicy zwrócili uwagę na audi, którego kierowca na ich widok zjechał na najbliższą posesję. Siedzący za kierownicą 20-latek tłumaczył, że przyjechał do cioci w odwiedziny. Jednak tej wersji nie potwierdziła właścicielka posesji, która powiedziała, że nie zna tego człowieka.

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony mu za jazdę pod wpływem alkoholu. Ale to nie wszystko. Policjanci znaleźli w jego portfelu torebkę z białym proszkiem, a kolejne narkotyki na fotelu kierowcy wywęszył pies Pakiet. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina.

20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania substancji psychotropowych oraz niestosowania się do sądowego zakazu. Od 20-latka została również pobrana krew do badań i od jej wyników zależy czy mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem narkotyków.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kodeks karny za niestosowanie się do sądowego zakazu przewiduję karę do lat 5.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1883 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39